Спецпроект

Протягом наступних 20 років роботи заберуть у нас 20 мільйонів робочих місць. Як це станеться?


Ніхто не знає, чи той день, коли людей замінять роботами, буде найщасливішим в історії, чи, навпаки, — одним із найбільш трагічних. Але той факт, що технології розвиваються із величезною швидкістю, дає всі підстави думати, що так станеться. Які професії роботи візьмуть на себе, і чиї робочі місця окупують — це вже інше питання, про нього — у звіті від Oxford Economics.

Хто

Oxford Economics — міжнародна аналітична компанія, яка займається оцінюванням, консалтингом та прогнозами суспільних чи економічних явищ.

Що

Компанія підготувала звіт, у якому спрогнозувала, що до 2030 року виробничий сектор економіки втратить 20 мільйонів робочих місць. Поки що ситуація не критична: з 2000 року втрати склали лише 1,7 мільйонів робочих місць. Серед них — 400 000 в Європі, 260 000 — у США та 550 000 — у Китаї.

На майбутнє спеціалісти прогнозують, що Європейський Союз втратить 2 мільйони робочих місць, США — майже 1,7 млн, Південна Корея — 800 000, Китай — 11 мільйонів, а решта світу — 3 мільйони.

Експерти прогнозують, що така тенденція буде прискорюватися. Впровадження кожного нового промислового робота у розвинутих країнах знищує 1,6 робочого місця, у найрозвинутіших країнах цей показник становить 1,3, а у бідніших — 2,2.

Від чого це залежить

У прискоренні роботизації відіграє роль економічний стан країни. Чим біднішою є країна, і чим більше вона залежить від низькокваліфікованої робочої сили, тим більше вона постраждає від роботизації.

Самі працівники не можуть впливати на те, як просувається процес автоматизації. Згідно з опитуванням, шість із десяти робочих не отримали права голосу при впровадженні нових технологій на виробництві. При цьому 80% з них відмітили, що автоматизація вплинула на їхнє фінансове положення.

Вчені прогнозують, що через 20 років безробіття торкнеться близько 35% населення Землі (а це більше 2 млрд людей).  Під загрозою знаходяться працівники практично усіх сфер. У першу чергу, це стосується робітників сфери транспорту та вантажоперевезень. Безпілотні поїзди та автомобілі — вже давно не є рідкістю. Сюди ж відносяться офіціанти, журналісти, юристи, лікарі, солдати і, навіть, «жриці кохання».

Хоча цікаво, що із 300 професій, які існували у США в 1950 році, до сучасності через автоматизацію «не дожила» лише одна: оператори ліфтів, на заміну яким прийшли автоматичні двері. Можливо, і до 2030 року зміни будуть не такими радикальними, як нам прогнозують?

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.