Спецпроект

Український уряд запускає платформу для розвитку стартапів TechUkraine. Навіщо це нам?


4 липня про свій запуск офіційно заявила TechUkraine. Це — наступний крок у просуванні української технічної екосистеми, за підтримки лідерів екосистеми та уряду, ділових партнерів та донорів.

Хто

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціювало експортну стратегію сектору ІТ, яка розпочалася навесні 2018 року і зараз наближається до етапу завершення. І вже як частину цієї стратегії і перший крок реалізації Плану дій, у тісній співпраці із ключовими лідерами екосистем з ділового боку було започатковано нову ініціативу: TechUkraine. Запуск TechUkraine став можливим завдяки рекомендаціям, зібраним у фокусі ІТ-сектора.

Що

Програма буде спрямована на обмін знаннями про екосистему стартапів, створення у ній нових платформ та підключення українських провідних стартапів  за допомогою численних платформ до великих міст, міжнародних інвесторів та програм.

Першими трьома платформами, які запустились, є:

  • портал (веб-сайт), який буде слугувати путівником та інформаційною платформою про українську техніку;
  • розробка міжнародної програми / мережі для підтримки зростання українських масштабів, оскільки вони будують свій бізнес у всьому світі;
  • програма Startup-in-Residence, що пов’язує стартапи та українські міста, які шукають нові та інноваційні рішення проблем, з якими вони стикаються.

У планах TechUkraine — розвиток ще 9-ти ініціатив, тому далі — більше.

Програма буде функціонувати як надійний пункт для отримання інформації, планування проектів, інвестиційної інформації та взаємодії із ключовими партнерами. TechUkraine надасть доступ до досвіду та мережі провідних світових технологічних екосистем та їхніх найкращих практик.

Чому це важливо для України

Український ІТ-сектор є дуже перспективним та одним із пріоритетних напрямів економічного розвитку країни. За останні кілька років він значно виріс і зараз оцінюється як $4,5 млрд. експорту, приблизно 180 000 ІТ-фахівців і більше 4000 компаній.

Починаючи з 2013 року, українські ІТ-компанії отримали понад $1 млрд прибутку. На ілюстрації зображені провідні компанії світу, які мають офіси в Україні:

Tech Ukraine

За даними звіту StartupBlink Ecosystem 2019, Київ опинився на 34 місці серед 1000 стартап-міст, випередивши стартові екосистеми Гельсінкі, Мюнхену і Дубліна.

TechUkraine сприятиме подальшому розвитку української екосистеми шляхом посилення співпраці та координації між усіма її гравцями.

Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр України і міністр економічного розвитку і торгівлі України, зазначає:

Ідея створення TechUkraine прийшла завдяки прикладу Startup Amsterdam. Активну участь у проекті взяв пан Рубен Нювенхуїс, чия роль лаконічно описана у його книзі «StartupCity».

Нювенхуїс – підприємець, колишній директор StartupAmsterdam і рушійна сила у розвитку провідних голландських платформ і технологічних кластерів через каталітичну програму StartupDelta. Тепер він керує технологічними екосистемами по всьому світу, щоб зробити їх сильнішими та пов’язаними між собою на міжнародному рівні. Рубен Нювенхуїс є радником проекту TechUkraine, спрямованого на розбудову процвітаючої екосистеми в Україні. Він сказав:

Перший етап проекту підтримується урядом Німеччини через компанію GIZ «Сприяння розвитку торговельної бази». Бенджамін Клінгер, її директор, відзначив:

Ми раді підтримати платформу TechUkraine у рамках нашої діяльності із підтримки впровадження Експортної стратегії України - дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі на 2017-2021 роки - та сподіваємося, що це сприятиме зміцненню ІТ-сектора в Україні

У команді TechUkraine — професійні таланти. Наталія Веремеєва — директор програмного відділу та національний координатор експортної стратегії сектору ІТ, Олеся Залуська — стратегічний радник і навігатор експортної стратегії України на 2017-2019 роки, Іван Погребняк — радник з управління проектами.

Серед міжнародних партнерів — Рубен Нювенхуїс, засновник Startup Amsterdam, і голова голландської Basecamp Isabel Brouwer. Рубен Нювенхуїс запустив більше 40 платформ і допоміг зробити Амстердам одним з трьох європейських технологічних центрів.

Лідерами платформ є досвідчені представники української технічної екосистеми: Дебора Ферламб, Єгор Чернєв, Інна Стельмах, Олександра Говоруха. Асистенти проекту: Стас Петрів та Анастасія Кондратюк.

Наталія Веремеєва, директор програмного відділу TechUkraine, зазначила:

Українська екосистема вже досягла значних успіхів. Але для досягнення ще кращих результатів потрібні стратегічний підхід та співпраця ключових гравців екосистем. І саме це ми плануємо розпочати за допомогою TechUkraine

Коли уряд та бізнес працюють задля досягнення спільної мети — перетворення України на загальновизнану інноваційну екосистему — залишається лише вірити у цю ідею та бажати успіху усім залученим гравцям.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.