Спецпроект

Як виглядатиме геймінг-індустрія 2019 в Україні та світі – прогноз розробників та гравців


Ринок відеоігор — одна із найбільш динамічних сфер, що розвиваються у сучасному суспільстві. Це вже давно не лише розвага, а спосіб заробітку та простір, де панує конкуренція чи, навпаки, підтримка гравців. Українські геймери не пасуть задніх — займають призові місця на міжнародних турнірах і щороку доводять: кіберспорт — це справжні змагання для спритних, дисциплінованих і цілеспрямованих людей. Наприклад, згідно з даними Esports Earnings , сьогодні 5 українців входять до сотні найкращих кіберспортсменів світу.

Тому, поки що за розвиток ігрового спорту в Україні можна бути спокійними, особливо, якщо про це свідчать прогнози міжнародних спеціалістів, які ми вмістили у матеріалі.

Як формують прогноз

За даними NewZoo —  аналітико-консалтингової компанії, що спеціалізується на ігровому ринку — ігрова індустрія по всьому світу буде стабільно розвиватися і заробляти більше. Для аналізу компанія склала 125-сторінковий звіт, у якому викладені основні тренди та джерела доходів у сфері кіберспорту. Дані збирають у регіональному (10 регіонів) та глобальному масштабі. Крім цього, звіт аналізує найпопулярніші події, ігри, змагання та ліги, як і 50 країн, що мають найвищі результати у цій сфері.

Зокрема, глобальний ринок за 2019 може заробити $152.1 мільярди, піднявшись на 9,6%. Вже до 2022 року цей показник прогнозовано збільшиться до $196 мільярдів. А вперше з 2015 року США стане наймасштабнішим ігровим ринком (за оцінкою прибутку) — країна заробить $36.9 мільярдів. З 2015 року найбільшим ринком у цій індустрії є Китай, тому ці дві країни сумарно генерують майже 50% прибутку. Основним трендом у кіберіндустрії спеціалісти назвали розвиток «хмарного геймінгу», який дозволить розширити ринок преміальних ігор за межі консолей та користувачів ПК. Крім того, одним із помітних трендів є те, що відеоігри стають основним інструментом для брендів, за допомогою якого можна встановити контакт з молодою аудиторією.

NewZoo складає рейтинг у кожному кварталі року. Він містить детальний аналіз ігрового ринку, прибутку, турнірних прогнозів, ігрових трендів та останніх досягнень і оновлень у різних регіонах та сегментах.

Україна у рейтингу

Аналітики зазначили, що за 2019 рік українці витратять $203 мільйони на купівлю відеоігор. Крім цього, кількість геймерів у країні збільшиться до 15,5 мільйонів людей. Це кращі показники, ніж у 2018 році — тоді українці витратили $179 мільйонів. Про це свідчить компанія-розробник відеоігор Wargaming, а її представник Дмитро Базилевич пояснює:

Чому геймінг рухається вперед

Представник Wargaming Дмитро Базилевич зазначає, що раніше основні етапи розвитку ігрової індустрії припадали на кожні 5 років. А сьогодні ж її напрямок та динаміку, в основному, визначає технологічний прогрес. Через те, що розширяються високошвидкісні безпровідні мережі, відбувається перехід на нові стандарти зв’язку, перед розробниками відеоігор та мобільних додатків відкриваються нові можливості.

Саме поява таких багатофункціональних пристроїв як смартфони зробила геймінг привабливим для широкої аудиторії. Підключення до інтернету дозволяє грати у ігри для багатьох користувачів, що значно розширяє їхній функціонал.

Розробники усвідомлюють, наскільки важливу роль у житті людей відіграють смартфони, і адаптують комп’ютерні та консольні ігри саме під ці пристрої. Тому вже немає такої суттєвої різниці між відеоіграми, у які можна грати на різних гаджетах — однаково популярні як і найпростіші аркади, так і динамічні стрілялки.

Тим не менш, мода на відеоігри така ж мінлива, як і в інших індустріях. І у більшій мірі на неї впливає активність маркетингу самих виробників. В останні роки найпопулярніші позиції тримають ігри Overwatch, CS:GO, League of Legends, Hearthstone.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.