Спецпроект

Нове обличчя рітейлу: чому продажі скоро повністю перейдуть в онлайн та які улюблені інтернет-магазини українців


З розвитком технологій ми можемо купити все необхідне, не покидаючи власної квартири. Одяг, меблі, продукти і все інше нам доставлять протягом лічених годин (з-за кордону, щоправда, можемо чекати місяцями). Найбільші інтернет-магазини світу мають мільйони клієнтів, і, звичайно, українці також серед них. Розповідаємо, у яких онлайн-магазинах люди роблять найбільше замовлень, та чому вони стають популярнішими, ніж звичайні точки у торгових центрах.

Найпопулярніші інтернет-магазини світу

SimilarWeb, міжнародна компанія, що займається вивченням ринку, щорічно складає рейтинг веб-сайтів, оцінюючи активність та залучення користувачів. Останні дані за 1 березня 2019 року. Цьогоріч рейтинг онлайн-платформ виглядає так:

 • Amazon.com (можна купити абсолютно все — від одягу до кухонної техніки);
 • Ebay.com (також різноманітний асортимент як нових, так і користованих речей);
 • Craigslist.com (працює як дошка оголошень — можна навіть роботу знайти);

 • Walmart.com (універсальний магазин із цінами, нижчими за середні);

 • Etsy.com (акцент на виробах ручної роботи, вінтажних речах та товарах обмеженого випуску);

 • HomeDepot.com (товари для будівництва, побуту та оздоблення осель);

 • Target.com (американський гіпермаркет економ-класу);

 • Wish.com (пропонує, переважно одяг, взуття, аксесуари);

 • BestBuy.com (спеціалізується на електроніці, гаджетах, відеоіграх та інших технологічних товарах);

 • AliExpress.com (сайт із великим вибором товарів за дуже низькими цінами; часом на ньому можна знайти і доволі незвичайні товари).

Більшість із цих магазинів — американські, проте пропонують товари для користувачів з усього світу, як і міжнародну доставку.

Чому ми купуємо онлайн

Масштаб онлайн-ринку суттєво зріс за останні роки. Приміром, якщо у 2016 році по всьому світу налічувалося близько 1,66 мільярдів інтернет-покупців, то у 2021 фахівці припускають, що їх буде більше 2,14 мільярдів. Зараз їх близько 1,92 мільярда. А 87% сучасних покупців покладаються на онлайн-відгуки, щоб зробити вибір. Чому відбувся такий різкий стрибок у показниках по е-комерції?

 • Зручність. Для того, щоб купити річ онлайн, необхідно просто зайти на сайт, натиснути кілька кнопок, обрати товар і оплатити його карткою. У магазин же треба приїхати, походити по рядах, постояти у черзі (у примірочну кімнату, наприклад) і повернутися додому. А в інтернеті можна зайнятися покупками, навіть, якщо за вікном дощ чи сніг і їхати нікуди не хочеться;
 • Доступність. Чим ширше покриття Інтернетом, тим більше у людей можливостей шопитися онлайн і замовляти доставку навіть із найбільш віддалених точок світу;
 • Інклюзивність сфери рітейлу. Чи задумувались ви колись про те, як займаються шопінгом люди із обмеженими можливостями? Наприклад, для тих, кому важко пересуватися, онлайн-шопінг — набагато зручніший варіант, яким вони активно користуються;
 • Можливість порівняння цін. Переміщатися з одного магазину в інший — доволі втомлююче заняття. А іноді хочеться знайти товари за вигіднішою ціною. Особливо образливо, коли магазин, який пропонує найбільш привабливі ціни, знаходиться в іншому кінці міста. Та для онлайн-користувачів достатньо просто відкрити кілька сайтів у різних вкладках і економити 🙂
 • Шопитися можна у будь-який час. Часом ми буквально летимо в магазин, бо боїмося, що можемо не встигнути туди після роботи, наприклад. А от в онлайн-магазини бігти не треба, бо вони працюють цілодобово. Можна хоч серед ночі прокинутися і прямо у ліжку щось собі купити, а потім зразу заснути.

Де купують українці

«Нова пошта» опублікувала дані, зібрані підрозділом NP Shopping, стосовно доставок закордонних посилок в Україну. Крім цього, зазначили, у яких зарубіжних інтернет-магазинах найчастіше скуповуються клієнти компанії.

Виявилося, що 28% усіх посилок українці замовляють на eBay, 22% — на Amazon, 13% — Carter’s. Крім цього, часто замовляють у Victoria’s Secret та H&M. Таким чином, найчастіше за кордоном замовляють одяг, взуття, дитячі речі, гаджети, косметику. Більшість товарів їде із США, проте за останні 5 місяців на 80% виросла кількість посилок із Великобританії, а з Польщі — більше, ніж у тричі.

Юрій Беневитський, директор «Нова Пошта Інтернешнл», вважає, що українці часто купують у закордонних онлайн-шопах, бо «вони мають нижчі ціни, більший вибір і високу якість товарів».

Середній чек посилки для українця становить $66, а вага — 1,6 кг. Найактивнішими покупцями є чоловіки, які складають 59% від усієї аудиторії, віком від 25 до 34 років (53%). А посилки найчастіше їдуть до Києва, Дніпра, Харкова, Одеси та Львова.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.