Спецпроект

У Штатах винайшли тату, яке моніторить стан серця. Як та де його зробити?


Ще у 2016 році в Україні було зареєстровано 392 тисячі смертей внаслідок хвороб кровообігу, а це — 67% від загальної кількості зареєстрованих смертей. А у 2014 році наша країна зайняла друге місце у світі по кількості смертей від ішемічної хвороби серця. Між іншим, десятку «лідерів» у цьому рейтингу складають країни колишнього СРСР. По всьому світу серцево-судинні захворювання —  головна причина смерті населення.

Саме тому для України може стати актуальною технологія, розроблена інженерами з Університету Техасу та Технічної школи Кокрелла. Вони винайшли спеціальний пристрій, який носиться із собою. Технологія дає змогу моніторити стан серця ефективніше, ніж електрокардіографи. Мова йде про електронне татуювання, яке наноситься на шкіру, аби прослідкувати реакцію організму на електричні та біомеханічні сигнали (про це повідомляє Advanced Science).


Татуювання можна наносити на шкіру біля серця, воно не спричиняє ніякого дискомфорту. Технологія дозволяє проаналізувати стан кардіоздоров’я двома способами, зчитуючи одночасно показники електрокардіографу та сейсмокардіографу. У першому випадку метод фіксує частоту скорочень серця, у другому — використовує вібрацію грудної клітки, яка пов’язана із серцебиттям. Е-татуювання дистанційно керується смартфоном, а також є першою ультратонкою та еластичною технологією, що може виміряти ЕКГ та СКГ.

Татуювання виготовлене із спеціального полімеру, що може генерувати власний електричний заряд у відповідь на механічну напругу. Крім цього, прилад включає технологію кореляції тривимірного цифрового зображення.

Електронне татуювання — це зручніше, ніж традиційні методи діагностики. Зазвичай при проходженні електрокардіографії потрібно йти до кабінету лікаря, де стан серця можна прослідковувати лише протягом кількох хвилин. А от тату можна носити кілька днів, що забезпечить постійний моніторинг серця.

Поки що інженери працюють над безпровідним живленням електронного тату, щоб його можна було носити довше. Але це — однозначно гідна альтернатива жорстким електродам, які традиційно використовуються при електронній кардіографії. Наразі тату працює через комп’ютер, однак у майбутньому розробники планують створити безпровідну версію для смартфону.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.