Спецпроект

Рейтинг найкращих університетів світу у 2020 році. Яке місце посіла Україна?


Для того, щоб отримати якісну освіту (яка є однією із Цілей ООН), не обов’язково вступати до найкращих світових ВНЗ. Але є речі, на які краще звернути увагу при виборі навчального закладу. Це, перш за все, наявність програми, що тебе цікавить, державна акредитація ВНЗ, кількість бюджетних та контрактних місць, вартість навчання, репутація серед роботодавців, міжнародні зв’язки, викладацький колектив тощо. А щоб дізнатися, які університети дійсно пропонують найкращий рівень, варто звернути увагу на QS World University Rankings — тут спеціалісти об’єктивно оцінили їх діяльність.

Хто і як складає рейтинг

Британська консалтингова компанія Quacquarelli Symonds щороку складає рейтинг вищих навчальних закладів по всьому світу. Цього року в оцінюванні взяли участь 1000 ВНЗ.

Основними критеріями, за якими визначають місце університету у рейтингу, є:

  • дослідницька діяльність;
  • викладання;
  • думка роботодавців;
  • кар’єрний потенціал;
  • кількість іноземних студентів;
  • кількість іноземних викладачів.

Для того, аби потрапити у рейтинг, університет повинен пропонувати бакалавріат та післядипломні програми, як мінімум, у двох предметних сферах (наприклад, право та бізнес, мистецтво та соціальні дисципліни).

Лідери рейтингу

Протягом багатьох років найвищі позиції стабільно отримують американські та британські ВНЗ. Цього року ситуація не змінилася: п’ятірку складають Массачусетський технологічний університет (він отримав 100 балів по всіх показниках, лише трохи не дотягнув за кількістю іноземних студентів — 94,1 бали), Стенфордський університет, Гарвардський університет, Каліфорнійський технологічний університет та Оксфордський університет. У цих ВНЗ бездоганна академічна репутація та надбання дослідницьких підрозділів. Безумовно, і вступний поріг тут теж дуже високий.

Україна у рейтингу

Вже п’ятий рік поспіль шість найкращих українських навчальних закладів потрапляють у цей світовий рейтинг. Нам вдалося зберегти свої позиції: лідером став Харківський університет ім. Каразіна (він посів 491 сходинку). Найвищі показники він має по заохоченню іноземних студентів та схваленню роботодавців.

Окрім нього, до рейтингу увійшли Київський університет ім. Шевченка (йому вдалось потрапити до рейтингу через особливо високу академічну репутацію), Київський політехнічний інститут (у нього доволі невисока репутація серед роботодавців —всього 21, 6 бали) , Харківський політехнічний інститут (там, до речі, на 1438 викладачів лише троє іноземців), Сумський державний університет (43, 8 балів отримав за велику кількість іноземних студентів) та Львівська політехніка (тут навчається 20 955 українців та 249 іноземців). Харківський політех, до речі, за останній рік зумів піднятися з 701-750 до 651-700 місця. Так само і Сумський державний університет: він піднявся з 751-800 місця до 701-750.

Києво-Могилянська Академія потрапила до рейтингу QS у непублічній частині, тобто після 1001 місця, взагалі вперше взявши участь в оцінюванні.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.