Спецпроект

8 мільярдерів (крім Білла Гейтса), які віддають 50 %+ прибутку на благодійність, і для чого вони це роблять


Благодійність — це безкорисливе надання допомоги тим, хто цього потребує. Нею займаються волонтери, комерційні, громадські організації, спеціально створені фонди. Сьогодні ж до того, щоб зробити світ бодай трохи щасливішим, приєднуються і найзаможніші люди світу. Деякі люди отримують більше радості від того, що віддають, а не отримують. А дехто навіть дає «колективну обіцянку» — Клятву дарування. Хто є найвідомішими меценатами сучасності та що ними керує?

Що таке Клятва дарування

Деякі мільярдери роблять пожертвування із власної ініціативи та не керуються жодними правилами. Інші ж підписують Клятву дарування — філантропічну кампанію, запущену Біллом Гейтсом, його дружиною Меліндою та Ворреном Баффетом у 2010. Вони вирішили встановити єдиний стандарт щедрості — віддати більше половини своїх статків на благодійництво. Самі засновники вчинили радикально: Гейтс заявив, що жертвує $77,3 млрд (95% його заощаджень), а Баффет — $66,7 млрд (99% усього заробленого). Цікаво, що Клятва — це не юридичне, а моральне зобов’язання. У «членів клубу» немає спільного рахунку у банку: кожен може сам обирати благодійні програми, куди перераховуватиме гроші, або створювати свої фонди. Кошти можна переказувати протягом життя або навіть заповідати. Єдине, що потрібно від філантропа — написати лист, у якому пояснити мотиви своїх вчинків. Після цього лист публікують на сайті givingpledge.org.

Воррен Баффет

Американський інвестор та підприємець віддає на благодійність до 90% свого багатства. У 2018 році він 13-ий раз зробив щорічне пожертвування, передавши акції компанії Berkshire Hathaway, яка йому належить,  на суму $3,4 млрд. п’яти благодійним організаціям: фонду співзасновника Microsoft та його дружини Білла та Мелінди Гейтс, фонду, названому на честь покійної дружини Баффета Сюзан Томпсон, та трьом благодійним організаціям дітей мільярдера.

Марк Цукерберг

Разом із дружиною, Прісциллою Чан, Цукерберг регулярно жертвує великі суми на благодійність. У 2015 році у них народилась донька, Макс, що підштовхнуло їх до зваженого рішення: протягом життя поступово віддавати 99% акцій Facebook на благодійні проекти. Для цього подружжя запустило Ініціативу Чан-Цукерберг, аби до неї могли приєднатись люди з такими ж цінностями та цілями по всьому світу.

Ми віддаємо 99% наших акцій Facebook, щоб просунути цю місію. Ми знаємо, що це невеликий вклад, у порівнянні зі всіма ресурсами та талантами тих, хто вже працює над цим. Але ми хочемо робити те, що можемо, одночасно з багатьма іншими

Ілон Маск

Засновник компанії Tesla 15 років тому створив фонд Musk Foundation. За цей час він виділив $54 млн на різні проекти, у тому числі, і благодійні. Маск не любить публічно згадувати про свою філантропну діяльність, але відомо, що спочатку він жертвував кошти невеликим навчальним закладам у ПАР та США, а потім надавав підтримку дитячим лікарням, освітнім організаціям та космічним об’єднанням. Фонд також виділяв гроші на встановлення сонячних панелей сім’ям, які постраждали у результаті вибуху нафтової платформи Deepwater Horizon у 2010 році та землетрусу в Фукусімі у 2011 році. Крім цього, Маск підтримує Big Green — компанію свого брата, Кімбала Маска, яка займається розвитком міського фермерства.

Стів Кейс

Засновник AOL, одного із найбільших інтернет-провайдерів Америки, жертвує більшу частину своїх статків на благодійність. Переважно він переказує кошти у свій фонд, який працює над розробкою технологій, що можуть зробити благодійність більш ефективною. Він також відкрив інвестиційну фірму, яка підтримує стартапи поза рамками Кремнієвої долини і підписав Клятву дарування.

Леон Блек

Ще один американський підприємець, чий прибуток на сьогодні становить близько $6,8 млрд.

5 років тому у моєї дружини діагностували рак. Як виявилося, діагноз був помилковим, але те, що ми пережили, було жахіттям. Після цього ми вирішили, що варто вкладати кошти у вивчення раку

Інвестор відправив більше $40 млн на медичні дослідження і продовжує це робити зараз. Крім цього, сім’я виписала чек на $48 млн на створення центру візуальних мистецтв у коледжі в Дартмуті.

Марк Беніоф

Генеральний директор Salesforce (американської ІТ-компанії) запустив кампанію SF Gives, яка закликає технологічні компанії зібрати $10 млн для благодійних програм у Сан-Франциско всього за 60 днів. Він також мотивує інші корпорації слідувати його моделі 1/1/1, яка вимагає від компаній жертвувати 1% від капіталу, 1% часу своїх працівників та 1% своїх ресурсів на благодійність. Разом із дружиною Беніоф пожертвував $200 млн на дитячу лікарню Каліфорнійського університету у Сан-Франциско.

Сконцентруйтесь на тих 20%, від яких залежать 80% справи

П’єр Омідьяр

Засновник eBay та його дружина — одні із найщедріших людей у технологічному секторі. Продавши акції eBay у 1998 році, вони роздали з них більше $1 млрд. У 2010 році вони підписали Клятву дарування. До того ж, Омідьяр пожертвував акції eBay своїй благодійній інвестиційній фірмі Omidyar Network, яка є наймасштабнішим приватним донором у боротьбі із торгівлею людьми.

Віктор Пінчук

У 2006 році український мільярдер об’єднав ряд філантропічних проектів у рамках Фонду Віктора Пінчука, щоб забезпечити професійний та відповідальний розвиток нових проектів. Пріоритетно він інвестує в освітні, культурні та медичні програми, а також ті, які допомагають Україні інтегруватися у світову спільноту. До речі, Пінчук також підписав Клятву Дарування — українські благодійники не пасуть задніх!

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.