Спецпроект

Facebook оголошує про запуск криптовалюти. Як це назавжди змінить платіжну систему і які є ризики


Останнім часом розробники соціальних мереж (Viber, Telegram, Facebook) по черзі заявляли про плани запуску власних криптовалют. Це дійсно суттєво спростить процес платіжних операцій (не доведеться виконувати перекази через онлайн-банкінг, можна буде просто скористатись месенджером), дозволить аналізувати, скільки часу користувач проводить онлайн і платити за файлові сховища. 18 червня Марк Цукерберг на своїй сторінці офіційно заявив про запуск криптовалюти.

Вже більше року Facebook працює над створенням власної криптовалюти. Спочатку платформа створила дочірню компанію Calibra, яка буде розділяти фінансові та соціальні дані і роботу криптовалюти. На її базі і буде створено цифровий гаманець, за допомогою якого можна буде платити за онлайн-покупки. Допомогли та стали партнерами у цьому 27 організацій, у тому числі, платіжні системи Visa Inc., Mastercard Inc., PayPal Holding Inc., Uber Technologies Inc. Серед них також є і технологічні компанії: Vodafone, Uber, Spotify та торгівельна платформа Ebay. «Гіганти» Apple, Google, Amazon і Microsoft, поки що, не приєднались, як і жоден світовий банк: вони турбуються про регулювання та логістику продукту. До 2020 року Facebook планує мати хоча би 100 партнерів.

Facebook

Криптовалюта Libra дозволить користувачам соцмережі переказувати кошти один одному, здійснювати покупки на платформі та взагалі в інтернеті. На початку вона не буде мати фіксованого обмінного курсу до долара, євро чи інших традиційний валют; а у майбутньому розробники планують уникнути різких коливань курсу, від яких часом страждає навіть біткоін.

Libra може стати наймасштабнішим у світі проектом, заснованим на технології блокчейн: уся аудиторія Facebook (це близько 2,3 млрд користувачів) зможе виконувати миттєві грошові перекази без наявності банківського рахунку. За оцінкою Марка Цукерберга, засновника мережі, людей, які мають мобільні телефони та не є клієнтами банків, не менше 1 мільярда. Тому він вважає, що безпечний, зручний та простий платіжний інструмент, як-от Libra, для них особливо важливий.

Переваги та ризики

Libra дозволить компанії повністю перелаштувати інфраструктуру і об’єднати WhatsApp, Facebook Messenger i Instagram під однією платформою. Власна платіжна система дозволить інтегрувати її у додатки партнерів, магазинів, фінансових організацій, що означає, як мінімум, розширення співпраці платформи.

Спроба Facebook вийти на ринок мобільних платежів (і зайняти на ньому лідерські позиції) — це також метод зниження критики на адресу соцмережі, оскільки система може винагороджувати користувачів за активність, перегляд реклами і взаємодію із контентом, вважає The New York Times.

Крім цього, Libra посилить основний бізнес Facebook — допоможе зрозуміти, які товари та бренди подобаються покупцям і надасть можливість точніше оцінювати, ранжирувати та таргетувати рекламу.

Проте фінансові аналітики попереджають, що використання Libra все одно може приховувати у собі небезпеку. Платформа Libra Blockchain буде відкритою для всіх: користувачів, розробників, бізнесу; вони можуть її використовувати, щоб будувати бізнес та додавати цінності існуючим проектам. Facebook раніше вже надав загальний доступ до платформи, тоді це дозволило Cambridge Analytica отримати персональні дані 87 млн осіб та використати їх для політичної реклами. Зараз же мова йде не про дати народження, наприклад, а про сотні тисяч доларів, які можна викрасти за допомогою фінансових махінацій.

ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ Тест. Какая ты криптовалюта?

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.