Спецпроект

Не гарант успіху: 5 мільярдерів, у яких немає вищої освіти, і як їм це вдалося


Якісна освіта — одна із Цілей сталого розвитку ООН,  яка відкриває безліч можливостей і формує світогляд людини. Проте не завжди від високих балів чи наявності диплому залежать кар’єрні перспективи — вони можуть стати приємним бонусом, але не визначальним фактором. Є достатньо прикладів, коли найкращими спеціалістами у різних сферах стають люди, які з певних причин не закінчували вищі навчальні заклади. Тим не менше, це не завадило їм засновувати та керувати найбагатшими корпораціями світу.

Річард Бренсон

Один із найяскравіших представників світового бізнесу, Бренсон є засновником корпорації Virgin, яка об’єднує понад 300 компаній різного профілю (магазини, авіа та залізничні компанії, видавництва, космічний туризм) у 30 країнах світу. Зараз статки Бренсона сягають більше $5 млрд. Його вважають одним із найбільш харизматичних та креативних бізнесменів: цей характер проявлявся і у його ставленні до навчання. Сам Бренсон вважає, що освіта — важлива для сучасної молоді, але вона недостатньо готує її до реалій ділового життя.

Стів Джобс

Людина, яка стала легендою ще при житті та створила імперію Apple, здійснивши технологічну революцію. У 1972 році він вступив до одного із найдорожчих приватних коледжів Америки (Рід-коледж в Портленді). Але справа у тому, що там він більше захопився духовними практиками, а не навчанням, тому через півроку вирішив відрахуватися. Щоправда, з дозволу деканату, Стів ще 18 місяців факультативно відвідував деякі заняття. Вже у 1976 році Джобс заснував компанію Apple.

Майкл Дел

Засновник та керівник комп’ютерної компанії Dell. Ще у 12 років він захопився філателією (колекціонуванням марок) і почав обмінювати марки на спеціалізованих аукціонах. Зрозумівши, що вони можуть принести непогані гроші, він заснував свій філателістський аукціон Деллена і заробив $ 2000. У 16 років влаштувався розповсюджувачем передплати на газету Houston Post і допоміг виданню підвищити рівень продажів. Заробивши за рік $18 тисяч, він купив собі автомобіль. Дел вступив до Техаського університету, щоб стати медиком, але настільки зацікавився виготовленням комп’ютерів, що кинув його після першого курсу. Так почалось кустарне виробництво комп’ютерного програмного забезпечення; пізніше Дел заснував Dell Computer Corporation. 

Марк Цукерберг

Засновник імперії Facebook вступив до Гарварду на факультет психології, і разом із однокурсниками у гуртожитку створив компанію. У 2005 році Цукерберг вже кинув Гарвард, прокоментувавши цю подію для університетської газети The Crimson тоді  так: «Я не повернусь». До речі, таки повернувся: у 2017 році «студенту» видали диплом про вищу освіту, він став доктором юридичних наук.

Лі Кашин

Це підприємець із Китаю, якого називають найбагатшою людиною на просторах Азії, зокрема, Гонконгу. Він є головою акціонерних товариств Hutchison Whampoa і Cheung Kong Group, його прибутки оцінюються у $30,2 млрд. Кашин почав працювати у 12 років, оскільки смерть батька зробила його єдиним годувальником у сім’ї. У 22 роки він заснував свою першу компанію, яка займалася виробництвом виробів із пластику. Зараз же його корпорації займаються логістикою, рітейлом, будівництвом, телекомунікаціями, біотехнологіями, ЗМІ, машинобудуванням. Кашин відомий також як інвестор: він вкладав кошти у Facebook, Siri, провайдерів біткоін-платежів. А його освіта, між іншими, закінчилася на рівні середньої школи.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.