Спецпроект

Як залучити у Херсонську область 100 тисяч туристів і мільйони гривень прибутку – місцеві громади представили маршрут «Соляна дорога»


15 населених пунктів, 36 туристичних локацій і 15 інвестиційних пропозицій. Цього літа об’єднані громади Херсонської області пропонують туристам унікальний маршрут «Соляна дорога». Це комплексний інфраструктурний проект зеленого туризму, заснований на історії та культурному надбанні Таврії. Маршрут, яким кілька століть тому чумаки возили сіль із Криму.

Херсонщина славиться курортним відпочинком, оскільки має вихід до морів. А вже від цього літа тут розвиватиметься відпочинок активний, або, так званий, сільский туризм. Протягом наступних п’яти років у Таврії будуть відкриватися еко-ферми та «зелені» садиби, будуватимуться готелі і дороги. Сюди запрошуватимуть на фестивалі, форуми і конференції. Громади, яке це придумали, підрахували: щороку кількість відвідувачів буде збільшуватися на 30 відсотків і вже до 2025 року регіон відвідають 100 тисяч додаткових туристів.

Проект відповідає одній із Цілей сталого розвитку, оскільки сприятиме постійному економічному зростанню Херсонської області, дозволить створити нові робочі місця та забезпечить людей продуктивною зайнятістю.

Європейський досвід українського зразка

«Соляна дорога» створена за європейською моделлю Greenways. Це такий собі багатофункціональний туристичний коридор для пересування безмоторним транспортом чи пішохідним способом, який пролягає вздовж природних об’єктів та історичних торгових шляхів. Greenways є основою для сталого туризму, популяризації здорового способу життя і місцевих ініціатив соціального характеру, а також реалізації інвестиційних проектів.

Новоутворений туристичний маршрут привабливий не лише локаціями. Його унікальність – в організації господарювання. «Соляна дорога» є кластерною структурою. Тобто об’єднує окремі локації в один туристичний продукт. На думку Андрія Гінкула, голови правління Української асоціації активного та екологічного туризму, яка є ідеологом Greenways в Україні, співпраця у цьому проекті – єдиний методологічний підхід. Він пояснює це на простих прикладах:

«Одна справа, коли мова йде про узбережжя моря. Воно є тим і привабливе. Інша – коли пропонується маршрут всередині області. І тільки об’єднання елементів дасть відповідь на питання, чому саме цей туристичний продукт тут виник. «Соляна дорога» — це суперова ідея. Лишається перетворити її в програмний документ для бізнесу. Щоб кожен підприємець знайшов у книжці своє місце і зрозумів: тут моє кафе, а там його прокат. Там турист бере у прокат велосипед і проїжджає два кілометра до мого кафе. Я тут свої гроші отримую, а він там… І так із простих речей складається комплексний продукт. Головне – працювати разом. Це як Фейсбук. Як проект він успішний лише тому, що є мережею. У мережі «Соляна дорога» кожному є місце».

Туристам – враження, громадам – гроші

«Соляна дорога» бере початок у Бериславському районі, що у серці Херсонщини, проходить через острів Козацький, Каховку і Нову Каховку та прямує до моря через три територіальні громади. Відтворили його Тавричанська, Асканійська та Присиваська об’єднані громади. Кожна має свої родзинки – від Лемурійського озера та відомого на весь світ заповідника Асканія-Нова до локацій гастрономічного туризму з крафтовими смаколиками та в’яленим мармуровим м’ясом.

               

Містам-учасникам проекту також є чим вразити туристів. У Новій Каховці можна зайти на дегустацію марочних коньяків «Таврія» та зробити селфі біля кам’яних вишиванок – витворів Григорія Довженка. Бериславський район красивий водоспадами і плавнями дельти Дніпра. А ще тут є унікальна Введенська церква і Кам’янська Січ. Поціновувачам старовинної архітектури буде цікаво відвідати руїни міста-фортеці Кизикермен і палацу князя Трубецького.

«Соляна дорога» обіцяє привести до успіху і місцевих підприємців. Адже чим більше туристів завітають на Херсонщину, тим більше грошей вони там залишать. Можна підвищити ціни на туристичні продукти та послуги. Покращити їх якість і розширити асортимент. У селі, наприклад, можна організувати еко-садибу чи пасіку і продавати мед, чайні збори, авторські солодощі. Це дозволить сотням українців бути корисними вдома, а не на полях Польщі.

Секрет успіху

Чи перетвориться «Соляна дорога» на успішний кейс, залежить від якості Стратегії розвитку кластеру та професіоналізму команди, яка буде над нею працювати. Туристів приваблюють не лише краєвиди. Вони цінують сервіс. Комфортні готелі, зручна логістика, відремонтовані дороги, колоритна кухня, ексклюзивна сувенірна продукція – усе це складові успіху будь-якого туристичного проекту.

Українська асоціація активного та екологічного туризму вже розробила план створення Стратегії розвитку елементів та інфраструктури у межах «Соляної дороги». Лишається затвердити її та знайти гроші на виконання. Це можуть бути кошти приватних інвесторів або гранти від Державного фонду регіонального розвитку.

Тим часом люди бізнесу, які розцінили «Соляну дорогу» як шлях до особистого розвитку, вже реалізовують на маршруті власні ініціативи.

Тут будують технологічну еко-ферму GOWLAND. Туристи зможуть придбати якісну молочну продукцію або навіть виготовити її власноруч. А ще побувати на екскурсії з можливістю поспілкуватися із тваринами. Цікаво буде і дітям, і дорослим!

У Шато імені князя Трубецького готується до відкриття готель для гурманів, де можна буде спробувати класичні сухі та купажні вина, зазирнути за лаштунки виробництва, сходити у ресторан, басейн, парк чи навіть організувати робочу конференцію.

Цьогорічна новинка екопарку «Тайван» — оленяча ферма. Тож тепер на півострові можна не лише рибу ловити чи полювати на фазанів.

Підприємці та громадські активісти, зацікавлені у партнерстві, можуть пропонувати свої бізнес-ідеї Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад. А туристи, готові до вражень і активного відпочинку, — замовляти квитки у Таврію. Адже подорожі своєю країною – то не лише емоції. Це можливість відчути себе вдома і пишатися цим.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.