Спецпроект

Що українські діти знають про безхатніх чотирилапих? Результати уроків із гуманного ставлення до тварин


Збереження екосистем суші — одна із Цілей сталого розвитку ООН, яка нагадує нам про важливість виховання правильних цінностей у сучасного суспільства. Розвивати почуття емпатії потрібно із самого дитинства —і саме до цього, зокрема, долучився притулок Happy Paw, провівши «Всеукраїнське заняття доброти» для закладів дошкільної освіти. Педагоги разом із дітьми вчилися виявляти гуманність до безпритульних тварин, ставили театральні вистави та їздили до притулків. По закінченню проектів дітей та дорослих опитали, як вони ставляться до стерилізації, чи прибирають за своїми улюбленцями на вулицях та чому в Україні взагалі так багато безпритульних тварин. Як виявилося, 8,2% учнів їх бояться, а 3,7%  — ставляться негативно. Що ще розповіли діти про свої стосунки із чотирилапими?

Чим займається Happy Paw

Це благодійний фонд, який допомагає вирішувати проблеми безпритульних тварин в Україні. Організація регулярно реалізує соціальні проекти, які опікуються безпритульними собаками та котами. Її заснувала у 2012 році Ольга Спектор, і з того часу організація вже запустила інтернет-магазин сувенірної продукції та безліч соціальних акцій, зокрема, проект, який дозволяє брати тварин під опіку на відстані, івенти для дітей та благодійні забіги. Тільки у квітні 2019 року, завдяки Фонду та благодійникам, було передано 7 822 кг корму для тварин з 11 притулків по всій Україні.

Happy Paw приділяє багато уваги освітнім проектам: наприклад, тільки за цей навчальний рік Фонд провів «Всеукраїнський урок добра» серед навчальних закладів і «Всеукраїнське заняття доброти» серед дитячих садочків.

Одним із основних проектів Happy Paw є «Біоетика», у рамках якого проводяться інтерактивні заняття у школах. 1 березня — Всесвітній день котиків, що і підштовхнуло Фонд до ідеї проведення «Всеукраїнського заняття доброти», на цей раз, серед закладів дошкільної освіти. Втілити задум у життя допомогло Міністерство освіти та науки України та рух UAnimals, а саме заняття проводилось на основі методичних матеріалів, які розробив Фонд. Темою уроку було «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин».

Організатори намагалися долучити максимальну кількість закладів з усіх регіонів України. Таким чином, 1 березня було проведено 4 782 заняття у 1806 навчальних закладах. Під час занять вихователі проводили театралізовані заняття для дітей, разом переодягалися у костюми тварин та образ ветеринара, співали, танцювали, малювали улюбленців, створювали пісочну анімацію та навіть їздили на екскурсію до Реабілітаційного Центру Бурого Ведмедя, притулків та зоомагазинів — словом, робили усе, щоб діти долучилися до турботи про тварин не лише у теорії, але й на практиці.

Після того, як уроки провели більше ніж для 2000 учнів і педагогів, організація провела анкетування, щоб зрозуміти, наскільки корисними були заняття. А ще поставила питання, пов’язані із гуманним ставленням до тварин, аби перевірити, чому учасники навчилися.

Підсумки уроку добра по Україні

  • У загальному, 913 населених пунктів України взяли участь у «Всеукраїнському заняття доброти»; серед них 222 міста, 127 селищ міського типу, 564 села. Найбільше занять провели у Дніпропетровській (638), Донецькій (588) та Київській (582) областях.
  • Опитування, яке провів Фонд, показало, що майже 30% дітей мають вдома одночасно і кота, і собаку, у той час як 18% — не мають жодної тварини.
  • Happy Paw також поцікавилися, як у сім’ях стерилізують домашніх тварин: 51% відповіли негативно. А от на рахунок вакцинації ситуація дещо краща: 50% сказали, що вакцинують улюбленців.
  • Важливо також знати, що робити, якщо чотирилапий друг загубився: 57% вважають, що у такому випадку допоможе адресник, 54% думають, що ошийник.
  • При прогулянці із собаками доводиться стикатися з не надто приємним заняттям — прибиранням за улюбленцями. 30% тих, у кого є собака, сказали, що завжди прибирають за собаками, а от 22% —ні.
  • А що ти робиш, коли бачиш на вулиці безпритульну тварину? 58,9% опитаних відмітили, що хочуть її погодувати (і 51% таки підгодовує), 57,9%% проходять повз, а от 1,3% чесно зізнались, що виникає бажання її налякати. Педагоги частіше годують чотирилапих на вулицях — їх 58%, а 68% висловилися, що їм справді шкода таких тварин.
  • Більшість учасників опитування (78%) думають, що тварини опиняються на вулицях через безвідповідальність господарів. До речі, 85,2% вихователів притримуються тієї ж думки.
  • Звіт Happy Paw свідчить, що 60% дітей віком від 12 до 16 років жодного разу не були в притулку. Зате 91% підтримує ідею проведення подібних уроків доброти у школах кожного року.

Уроки та заняття доброти є корисним досвідом як для дітей, так і для їх батьків та педагогів. За їхньою допомогою зростає свідомість та відповідальність суспільства; це дає надію на те, що згодом на вулицях стане набагато менше безпритульних тваринок. Опитування демонструють, що більшість дітей не залишаються байдужими до долі тварин на вулицях; як вони, так і дорослі, готові допомагати собакам та котам і докладати зусиль для того, щоб тварини не страждали через недобросовісних господарів.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.