Спецпроект

В Оксфордському університеті відбудеться перша у світі виставка картин художника-робота


Із розквітом сучасних технологій процес створення художніх шедеврів значно пришвидшився і спростився. Перший у світі робот-художник малює портрети людей за допомогою алгоритмів штучного інтелекту всього за 45 хвилин.

Робот має ім’я Ai-Da, і названий так на честь Ади Лавлейс (першої жінки-програміста у світі). За допомогою олівця він малює ультраточні картини, переважно, портрети. Робот сконструйований та створений робототехнічною компанією Engineered Arts, яка розробляє роботів для спілкування та розваг.

Результат пошуку зображень за запитом

Ai-Da виступає справжньою професійною художницею-гуманоїдом, яка створює власне мистецтво і працює у жанрі абстракціонізму. Програмуванням і креативним дизайном для художніх робіт займаються професори з Оксфордського університету, а індивідуальним проектуванням та програмуванням біонічної руки — студентки Університету Лідсу. Робот може виконувати різноманітні рухи, розмовляти, і навіть відповідати на питання. Крім цього, у неї реалістична силіконова шкіра, зуби, ясна, очі із вмонтованими камерами, чорне волосся. Розробники намагалися зробити образ робота-художниці максимально наближеним до реальної людини.

Наразі 0 готує свою виставку картин, яка пройде 9 травня у Ladу Margaret Hall в Оксфордському університеті. Ейдан Міллер, організатор виставки, пояснює, що робот малює картини у стилі «розбитого скла», виходячи з аналізу та вивчення представників флори та фауни. На виставці також будуть представлені інші картини, створені за допомогою штучного інтелекту. Сама Ai-Da вживу виступить на відкритті виставки, а у листопаді представлятиме свої картини у Лондоні.

Результат пошуку зображень за запитом

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.