Спецпроект

Повернувся з АТО, отримав держдопомогу на власний бізнес і почав продавати декоративні ферми з мурахами


Олександр Іваніцький – київський підприємець. Він вивчився на інженера і отримав досвід роботи у туристичній компанії, пройшов добровольцем службу в АТО і навчився втілювати у життя дитячі мрії. Зараз хлопець – власник незвичного для України бізнесу. Він вирощує і продає… мурах.

Ant City або «Мурашкове місто» – український мурашковий бренд. Вам запропонують стати господарями справжніх цивілізацій. Можна облаштувати у себе вдома мурашине місто чи, навіть, Колізей, щоб споглядати за змаганнями мурашок і боротьбою комах за виживання.

Для Олександра такий бізнес – не лише робота для душі. Це свідомий внесок в економічний розвиток України та зміцнення її позитивного іміджу за кордоном.

Мрія як стимул, війна як поштовх

Думати про власний бізнес Олександр почав ще на фронті. Хотілося вести такий проект, щоб і до душі був, і конкурентів в Україні не мав. Хлопець згадав своє дитяче захоплення комахами. І зрозумів – це воно!

Втілювати мрію в життя почав одразу після повернення з АТО. Хапався за різні підробітки, аби назбирати стартовий капітал. Захистив бізнес-план і отримав перші 18 тисяч гривень державної допомоги на відкриття власного інтернет-магазину.

 

Спочатку Олександр продавав комах на подарунки. Замовляв їх в Італії і розповсюджував серед українських знайомих. Потім захопився виготовленням мурашкових ферм і тепер вже сам експортує товар в Європу.

 

Новинка на українському ринку

Перші акваріуми для комах хлопець вирізав і збирав у себе в гаражі. Це були класичні мурашкові ферми – пласкі скляні форми з піском. Згодом Олександр перейшов на харчовий акрил. Він безпечніший, легший і сучасніший. В Україні поки такий не виробляють, тож замовляти доводиться із Німеччини.

Хлопець сам вигадував дизайн акваріумів і власноруч виготовляв їх. Було важко. Щоб змайструвати 10 ферм, Олександр тиждень не відходив від робочого місця.

Це зараз підприємець вже має чотирьох найманих працівників. Спочатку ж збирати ферми допомагала дружина. А ще – віра в успіх і натхнення до улюбленої справи.

Олександр про своє захоплення:

«Бізнес почав розвиватися. Конкурентів не було – для України це унікальність! До того ж, за мурахами легко доглядати. Їдять вони мало, шерстю не смітять, на прогулянку не просяться. Живуть собі, як люди. Ще й колонами ходять. Лишається тільки спостерігати за ними.»

Жодних кредитів – лише власні сили

Перші 10 тисяч доларів від продажу ферм Олександр вклав у розвиток бізнесу. Придбав верстат для лазерної різки акрилу, на якому зараз вирізає заготовки акваріумів.

Звісно, можна було взяти обладнання у кредит. Але через нестабільну економіку в країні я не став ризикувати. До того ж вважаю, що все має відбуватися поступово – тоді по-справжньому відчуваєш, що таке розвиток.

У 2016-му Олександр перейшов на масове виробництво мурашиних ферм. Облаштував фірму в окремому приміщенні на території заводу «Сатурн» у Києві. Місце обирав ретельно. Це мав бути технічний простір – теплий взимку і з якісною системою фільтрації повітря.

Немурашкова математика

Асортимент Ant City – міста двох типів. Є колонії звичайних садових мурах і комах-женців – тих, які зустрічаються у Південній Європі та Криму. Першу колонію женців Олександр привіз з Іспанії, садових зібрав у себе на подвір’ї. У подарунок до ферми йде стартова родина – з королевою та кількома комахами. Королеву Олександр відбирає від окремої 10-тисячної колонії.

Замовляють мурах переважно люди з Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Львова. Попит на товар є також з-за кордону – з Польщі, Білорусі, Іспанії, Литви, Німеччини. Покупці знаходять Олександра в інтернеті. Замовляють мурах через його власний сайт або сайти партнерів.

«Мурашки — це такі ж домашні улюбленці, як котики чи собачки. Тільки незвичні. Дорослі купують ферми дітям, щоб виховати в них дух командної роботи. Адже мурашкова колонія — то ціла цивілізація. Тут є головні і підлеглі. Особливого догляду комахи не потребують. Достатньо через день давати їм їсти та пити. Годувати можна солодощами та зерном», — розповідає Олександр.

 

Стартова ціна звичайної ферми – 10 доларів. Але не всі готові чекати, поки колонія виросте. Тож можна купити вже розвинуту колонію на кілька сотень комах. Така буде коштувати до 150 доларів.

Труднощі мурашкового бізнесу

Мурашковий бізнес має свої переваги й недоліки.

«Для України ця ніша незвична. З комахами ніхто раніше не працював. Законодавчі нормативи щодо їх розведення та реалізації не прописані. З одного боку, не треба проходити сертифікацію. А з іншого – виникають логістичні проблеми та труднощі з експортом. Митники не розуміють, як класифікувати товар. Буває, розвертають багаж на кордоні», – розповідає Олександр.

Ще один нюанс – вибір матеріалів для виготовлення арен. Не кожен вид акрилу підходить мурахам. Є сировина, від якої вони гинуть. Тому у роботі треба бути уважним і відповідальним.

Що далі?

В останні роки в Україні з’явилося кілька виробників мурашиних ферм. Щоб витримати конкуренцію, потрібно бути кращим. Олександр працює над цим. Придбав ще один верстат, став виробляти більше ферм і започаткував продажі на Amazon. У планах – розвивати експорт мурашиних міст за кордон. Є бажання відкрити філію Ant City у Польщі чи Естонії – там вже є зацікавлені в українському бізнесі.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.