Спецпроект

Голландський стартап створив першу у світі цифрову сукню. Матеріал – це біткоін, розмір – універсальний


Для сучасного світу проблема консюмеризму, філософія якого розглядає придбання товарів за головну мету життя, однією із найбільш нагальних. А й справді, ми купуємо речі вже не через нпотребу, а просто «щоб були». Зокрема, ми підбираємо образи для того, щоб продемонструвати їх у цифровому світі соцмереж. Іноді нескінченне перебирання гардеробу може набриднути, і ми замислюємося: «як круто було би мати універсальну річ, яка підходила би до всього іншого».

З цією метою художниця Джоанна Джасковскі, студія Dapper Labs, і голландський стартап The Fabricant вирішили, що у створенні універсальної речі зможуть допомогти цифрові технології. Вони створили першу у світі цифрову сукню, яка називається Iridescence (переливання, світіння). Сукня створена за допомогою блокчейну, тож її код можна використовувати як криптовалюту, а продали її за $950 на аукціоні. The Fabricant створює «цифровий одяг, використовуючи програмне забезпечення для розкроювання 2D-моделей та 3D-дизайну. За допомогою інструментів рендерингу розробники створюють «гіперреальний одяг». Блокчейн-природа сукні означає, що її код унікальний і може фігурувати у якості криптовалюти. Це не просто малюнок, а складна модель, яка адаптується під певного замовника, його цифрові образи і фотографії. За необхідності, вона може бути анімована або стати основою для викройки, моделі для реального швейного приладдя, яке пошиє вже фізичну сукню за образом цифрової.

Переваги такої сукні полягають у тому, що на її створення не витрачається дефіцитна тканина, матеріал не зношується, не потребує прання чи взагалі будь-якого догляду (тому тут ще додатковий «плюс» — захист довкілля). Якщо фізична форма власника зміниться, сукню можна буде просто «підігнати за фігурою». По суті, вона виступає простою цифровою моделлю — красивим віртуальним об’єктом. Люди будуть бачити її тільки онлайн, тож виникає питання: наскільки потрібною буде така новинка для суспільства? Чи вона все ж залишиться черговою іграшкою мілленіалів «для враження публіки»?

Автори проекту вважають, що їх витвір —  це новий вид мистецтва; більше того, вони впевнені, що й майбутньому відомі бренди почнуть створювати власні віртуальні колекції, аби «завоювати любов покоління Z». Подивимося, можливо, скоро усі ми станемо прихильниками «digital couture».

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.