Спецпроект

У Міністерстві екології закликали відмовитись від повітряних кульок і запустили #екофлешмоб


Випускний асоціюється у нас із святом, яке символізує закінчення старого етапу і початок нового. У школах та дитячих садочках, у день останнього дзвоника та на дні народження діти запускають у небо десятки повітряних кульок і спостерігають, як вони ховаються у небі разом зі шкільними спогадами. Вихідні, особливо у кінці навчального року — період, коли питання вибору між яскравими фотографіями та шкодою від повітряних кульок стоїть особливо актуально.

Справа в тому, що матеріал, з якого виробляють повітряні кульки, є особливо небезпечним для екології. Зокрема гелієві кульки складаються з латексу, який можна буде знайти у найвіддаленіших куточках планети після того, як кульки розлетяться. Вони пролітають сотні кілометрів і потрапляють у ліси, поля, водойми, стають їжею для птахів та тварин, які не можуть відрізнити латекс від сміття. Вони їх ковтають і порушують роботу шлунково-кишкового тракту, внаслідок чого тварини гинуть. Також вони можуть заплутатися у нитках та стрічках, якими прикрашають кульки. Небесні ліхтарики, в свою чергу, часто стають причиною лісових пожеж. Сама конструкція складається з металевого каркасу, який є небезпечним для дрібних птахів і тварин.

Тому міністр екології Остап Семерак презентував новий еко-флешмоб, який можна знайти під хештегом #ековипускний. Ініційований громадською організацією UAnimals, флешмоб закликає святкувати випускні вечори та інші літні свята без повітряних шоу. Міністр попросив адміністраторів навчальних закладів не використовувати на випускних повітряні кульки та повітряні ліхтарики, а натомість закликав приєднатися до флешмобу: витрачати гроші, призначені для покупки кульок, на висаджування дерев або благодійні внески.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.