Спецпроект

Школярі та студенти по всьому світу вимагають дотримання Паризьких угод щодо змін клімату


Минулого року ООН повідомила, що до кліматичної катастрофи залишилося 12 років. Тобто якщо не почати робити щось із крахом екосистеми зараз, то під загрозою опиниться все людство. Про цю проблему говорили політики, громадські активісти, відповідальні компанії та некомерційні організації. Серед тих, кого турбує захист навколишнього середовища, опинилися і школярі: сотні тисяч по всьому світу вийшли зі своїх навчальних закладів на вулиці, аби нагадати урядам, що настав час діяти рішуче: вони вимагають знизити викиди парникових газів у атмосферу.

Все почалося з протесту, який влаштувала шведська активістка Грета Тунберг у серпні 2018 року. Вона провела сольну акцію біля будівлі шведського парламенту. Цим вона надихнула спочатку своїх друзів, а потім і школярів по всьому світу, яким не байдужа доля екології нашої планети. З того часу тисячі дітей кожного тижня беруть участь у страйках у різних країнах світу.

Такі студентські протести планують провести у більш ніж 1600 містах у 125 країнах. Очікується, що кількість активістів перевищить 1,6 мільйонів — це число протестувальників, що вийшли на перший глобальний страйк проти зміни клімату 15 березня. Їх основна мета — добитися, щоб уряди держав дотримувалися Паризьких угод 2015 року (у них прописано, що глобальна температура не повинна підніматися вище 1,5°). Для цього Грета, наприклад, відмовилася ходити у школу, поки уряди не продемонструють хоча б якихось позитивних зрушень (або принаймні виразять активність).

Getty Images

Байдужість дорівнює вимиранню

Протести молоді на тему збереження навколишнього середовища – ідея 16-річної шведської активістки Грети Тунберг, яка запустила рух «П’ятниці заради майбутнього» та виступила на Економічному форумі у Давосі з промовою про сучасний стан екології. Акцію назвали так тому, що дівчинка пропускала заняття по п’ятницям кожні два тижні і йшла страйкувати. Перші протести «по п’ятницям» почалися у Австралії та Новій Зеландії. Для цих країн це особливо актуально, оскільки їхній останній літній сезон був найжаркішим в історії і став причиною засух, теплових хвиль і повеней. Наступні протести плануються провести на кожному континенті — від Непалу до Нігерії.

Захисти планету, а не свої гроші

Getty Images

Активісти також прагнуть, аби уряди включили до національних програм більше інформації та стратегій щодо зміни клімату.

Треба змінювати систему, а не владу

До речі, Великобританія — перша країна, яка встановила надзвичайний стан на території держави через проблеми навколишнього середовища. Поки парламентарі не дають конкретного визначення, що цей статус означає, проте вони сподіваються зробити місцеві райони вуглеводно-нейтральними до 2030 року. Протестувальники також вимагали від уряду розробити надзвичайний план дії по зміні клімату і екологічній ситуації.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.