Спецпроект

У яких країнах найкраще вести бізнес? Рейтинг бізнес-стійкості від FM Global


Перед тим як відкривати власний бізнес, варто ознайомитися з особливостями локального та глобального ринку. Дізнатися, у яких країнах простіший процес реєстрації, менший рівень корупції, доступніше кредитне фінансування. Таких аспектів — безліч, тому пропонуємо подивитися на рейтинг найбільш сприятливих країн для ведення бізнесу, який FM Global склав за нас.

FM Global — це міжнародна страхова компанія, яка шостий рік поспіль складає рейтинг індексу стійкості країн. Вона оцінює 130 держав за різними факторами, які стосуються бізнес-ризиків:

  • загальний економічний потенціал;
  • продуктивність;
  • піддавання ризикам стихійних лих;
  • кібер-загроза;
  • корупція уряду;
  • прозорість ланцюга постачання.

Оновлений рейтинг

Цього року у рейтингу вперше з’явилася оцінка ефективності корпоративного управління в країні. Як зазначає фінансовий директор FM Global Кевін Інграм,

Новий показник може виміряти такі речі, як стандарти аудиту та бухгалтерського обліку, регулювання конфлікту інтересів, а також політику управління акціонерами. Вони визначають, наскільки легко отримати доступ до даних та інформації про компанію

Поява цього показника, відзначає важливість правильної політики щодо даних, етики та прозорості для загальної стійкості бізнесу в країні. Та це далеко не все — для того, щоб країна стала дійсно стабільним середовищем для бізнесу, вона повинна бути екологічно стійкою. Це означає, що вона має бути захищеною від стихійних лих або мати сильну превентивну систему щодо них. І, безумовно, має бути політично здоровою.

Перші місця

У 2019 році перші три місця зайняли Норвегія, Данія та Швейцарія. Усі три держави відносно несильно страждають від стихійних лих, характеризуються низьким рівнем корупції в урядах, прозорим бізнесом, сильною та продуктивною робочої сили. Такий результат не є несподіваним, оскільки ці країни регулярно займають передові позиції у інших світових рейтингах (зокрема рейтинг країн за рівнем щастя та прогресом у досягненні цілей сталого розвитку).

Сінгапур зайняв 21 позицію у рейтингу, продемонструвавши найкращі показники у сфері корпоративного управління. Спеціалісти відштовхувалися від якості аудиту та стандартів бухгалтерії у державі. Нова Зеландія опинилася на 12, а Канада — на 13. Це ті країни, які заохочують компанії повністю звітувати про дані та інформацію, щоб тримати акціонерів та уряди в курсі про те, як виглядає тамтешня бізнес-практика.

До речі, Америка представлена у рейтингу в якості трьох регіонів, оскільки на них по-різному впливають природні катаклізми. Тому Схід зайняв 11-те місце, а Захід — 22-ге.

FM Global

Аутсайдери рейтингу

На останніх позиціях із минулого року нічого не змінилося — останні місця займає Ефіопія (128), Венесула (129) та Гаїті (130). Усі ці країни вважаються непривабливими для іноземних інвестицій через високий рівень корупції, слабо розвинену інфраструктуру та управлінські структури.

З тих же причин Тринідад опустився з 89-ого місця на 73-тє, Ель Сальвадор — зі 103-го та 117-те та новоназвана Республіка Північна Македонія — з 78-го на 100-те.

Хто прогресує цього року

Безумовно, кожного року певні країни або піднімають, або втрачають позиції. Проте фактори, які вимірюються Індексом, зазвичай залишаються відносно стабільними, тому зміни не радикальні.

Цього року аналітиків приємно вразила Руанда, яка опинилась на 72 місці покращивши свої позиції. Цьому посприяли успіхи у корпоративному управлінні, місцева підтримка нових підприємств та стартапів, урбанізація. Через це країну навіть назвати «африканським Сингапуром», оскільки саме вона отримала найбільше балів за ефективність корпоративного управління серед інших країн континенту. 2018 рік взагалі став успішним для Південної Африки. Вона привабила на 446% більше іноземних інвестицій, ніж у 2017 (найбільше — з США).

Таїланд також піднявся у рейтингу завдяки сильній політиці щодо прозорості ланцюга поставок. Проте він залишився з доволі посередніми показниками (на 73 місці) через високий ризик стихійних лих. До речі, Україна опинилася на 80-ому місці із 38,7 балами. Наші сусіди — Перу (79 місце) та Шрі Ланка (81 місце).

На жаль, повною мірою контролювати стихійні лиха та кліматичні умови таким країнам як Таїланд, складно: це зумовлено географічними особливостями. Проте рейтинг дає таку собі «підказку»: показує, у чому країна сильна, а у якій сфері їй варто докласти зусиль, щоб стати сприятливим місцем для ведення бізнесу. Для того, аби побудувати стабільне бізнес-середовище, країнам слід сфокусуватися на зменшенні урядової корупції, створенні сильної політики щодо ділової практики, системах для реагування на зміни клімату.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.