Спецпроект

Amnesty International запустила онлайн-платформу, яка розповідає про права людини і кейси ЄСПЛ простими словами


15 травня 2019 року правозахисна організація Amnesty International у партнерстві із Центром дистанційного навчання HUMANA запустили навчальний проект «Правозахисний воркаут». Це освітня онлайн-платформа, яка виступає онлайн-тренажером: користувачі таким чином можуть дізнаватися про права людини в інтерактивній формі. Проект пропонує реальні кейси, які розглядаються Європейським судом із прав людини.

Розробники сайту доступною мовою, без складних юридичних конструкцій, розповідають про правові норми і події, що ілюструють їх невиконання державами. Як розповідають методисти проекту, тренажер розрахований, перш за все, на молодих людей, які не працюють у юридичній або активістській сферах.

Зараз на сайті можна розв’язати вступний приклад, присвячений праву на свободу мирних зібрань. Для цього автори проекту презентують кейс «Лашманкін та інші проти Росії», у якому Європейський суд об’єднав 15 скарг російських громадян, що намагались організувати мирне публічне зібрання у своїх містах та селах, але отримали відмову від влади. Тому тим, хто проходить таке «тренування», пропонують спробувати себе на місці активіста, який бажає провести рейтинг. У рамках цього можна, навіть, поспілкуватися із ботом-чиновником, подати заяву на проведення мирної акції або обрати тактику у випадку відмови.

Наступний кейс з’явиться на сайті в червні. Заснований він буде на справі 2005 року «Ідентоба та інші проти Грузії». На прикладі даного кейсу користувачі зможуть дізнатися про зобов’язання держав щодо захисту свободи зібрань та процедуру звернення в Європейський суд з прав людини.

 
ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ У США заборонили Huawei. В чому причина?

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.