Спецпроект

Винайшли новий метод опріснення води – він видаляє до 98,4% солі


За повідомленням Popular Mechanics, вчені з Університету Колумбії в США створили новий метод очищення соленої води. Він є швидшим та ефективнішим, ніж попередні відомі способи.

Для довідки: опріснення — це процес видалення солі із морської води. Внаслідок опріснення вода стає безпечною для вживання людиною.

Можливість пити океанічну воду може радикально вирішити проблеми нестачі та доступу до водних ресурсів у країнах, що розвиваються. Іншим плюсом є те, що опріснення може навіть знизити рівень світового океану, а отже, позитивно вплине на зміну клімату.

Getty Images

Треба розуміти, що де займаються опрісненням, там є і розсіл (екологічно шкідливий побічний продукт). Завдяки новому підходу вчених межі опріснення можуть змінитися. Взагалі, розсіл — це солоний розчин, що переважно використовується для збереження свіжості продуктів. Існує і промисловий розсіл, що є небезпечнішим, ніж кулінарний. Він може бути до 10 разів солонішим, ніж океан, руйнує ґрунт і є токсичним для тварин. У Каліфорнійському університеті придумали спосіб очищення промислових соляних розсолів. Він називається «екстракція розчинником при коливаннях температури» (TSSE). За допомогою цього методу можна опріснювати розсіл, у 7 разів солоніший, ніж океан. Учені сподіваються, що це допоможе трансформувати водне господарство і стати гідною альтернативою дорогим та неефективним технологіям очищення.

ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ У США заборонили Huawei. В чому причина?

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.