Спецпроект

У США заборонили Huawei. В чому причина?


Міністерство торгівлі США вирішило, що діяльність китайської телекомунікаційної компанії Huawei протирічить національній безпеці країни. Через це міністри заявили про рішення внести цю та інші 70 пов’язаних з нею фірм у чорний список. Ті компанії, які продаються Huawei будь-яке обладнання, повинні будуть отримати спеціальну ліцензію від американського уряду.

Getty Images

У Міністерстві вважають, що такий крок завадить компаніям, які належать іноземцям, використовувати американські технології для підриву національної безпеки. Суть конфлікту полягає у тому, що Huawei займається шпіонажем на користь Китаю, використовуючи для цього «закладки» на мобільних вишках, троянські віруси і навіть цілеспрямовані державні хакерські атаки. Хоча доказів цього поки не існує. Звинувачують не лише смартфони, а й мережеве обладнання (те, яке дозволяє сидіти в інтернеті через 3G, LTE і 5G).

Зокрема, уряд вважає, що Huawei надає заборонені фінансові послуги Ірану в обхід американських санкцій. Крім цього, компанія «намагається завадити здійсненню правосуддя у ході розслідування цих порушень у США».

Рішення повинне вступити у дію найближчим часом. Це означає, що Huawei не зможе купувати технології та обладнання американських виробників без дозволу уряду США.

До речі, ця історія тягнеться вже довгий час. Ще у серпні минулого року Дональд Трамп підписав указ про заборону використовувати обладнання Huawei та іншої китайської компанії ZTE в урядових відомствах та державних установах США. Зокрема у Вашингтоні вважають, що продукти Huawei можуть використовуватися спецслужбами Китаю, проте сама компанія таке припущення заперечує.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.