Спецпроект

Як виглядає життя після війни? Військові розповіли свої історії в проекті «Дотик»


Кажуть, після війни усередині сімей починається ще одна війна. На полі бою — страшно, але не менш складно повернутися після нього до попереднього життя. Та і чи варто? Війна завжди залишає слід не лише у душах військових, а й близьких людей із їхнього оточення.

Новое время, Veteran Hub, фонди Олени та Віктора Пінчука AIDS.ua та Victor Pinchuk Foundation  стали партнерами для створення мультимедійного проекту «Дотик». Він триватиме 7 тижнів, у кожен з яких на веб-сайті з’являтиметься історія героїв.

«Дотик» буде розповідати про те, як живуть українські військові після повернення додому.  Це проект про те, як вони будують стосунки після розлуки, полону, поранень, довгої військової служби. Чи вплинула війна на їх стосунки із родиною? Чи залишилися між ними такі ж почуття, як були раніше? На ці та інші незручні питання відповідатимуть сім українських родин, яким довелося стикатися із реаліями війни та її впливу на стосунки.

Першими героями проекту стали Артем та Оля, які разом 8 років. Вони познайомилися у барі, кілька разів сходилися, розходилися, а перед війною взагалі перестали розмовляти. Тоді Оля почала волонтерити, «стала зв’язком Артема із зовнішнім світом». Згодом чоловік потрапив у полон, де кожну вільну хвилину уявляв собі, що буде робити, коли з нього вибереться. Цікаво, що за спогадами Олі, зустріч Артема з полону була для них якоюсь спустошеною — без яскравих емоцій. Перші кілька тижнів після того, як вони зійшлися, вони почали ходити на вечірки, старалися відновити соціальне життя, але все це все одно виглядало дивно. Артем пішов до психолога, щоб працювати зі своєю свідомістю. На це пішов рік, а ще через рік вони з Олею одружилися, після чого у них народилася дитина. Оля відмічає, що з Артемом відбулися певні зміни, за які вона почала його більше поважати. Оля:

З тією людиною, яку я знала до війни, було неможливо створювати родину

Артем:

Для мене війна – це позитивний удар копитом по голові. Якби не війна, так саме не було б. Я б нічого не хотів змінити

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.