Спецпроект

10 дивних традицій народження дітей у світі


Народження дитини — серйозна подія. Але крім цього, воно буває і досить дивним у різних країнах світу. Перші дні життя людини вже можуть визначити, яким буде її дитинство і подальше життя. Традиції народження у різних країнах світу відображають менталітет населення і можуть пояснити, як розвивається їх культурна система. У деяких регіонах процес пологів також відображає проблеми, які існують у суспільстві: гендерні стереотипи, приниження жінок, неправильне сексуальне виховання тощо. Важливо знати про такі звичаї, аби, по-перше, правильно себе поводити (якщо раптом пощастить бути присутніми при цьому) і по-друге, усвідомлювати, як консервативні традиції можуть виховувати цілі покоління і впливати на їх майбутнє. Listverse розповідають про 10 найбільш незвичних традицій народження дітей по всьому світу.

Балі

Ця традиція називається setra ari ari, де ari ari — це плацента. Балійці вірять, що вона наділена власною душею і виступаю янголом-охоронцем для дитини. Навіть існує повір’я, згідно з яким батьки повинні поховати плаценту окремо від дитини на спеціальному кладовищі. Про це пише Герман Клос, німецький антрополог, у своїй праці «Жінка: гінекологічний і антропологічний збірник».

Крім цього, існує такий звичай: новонароджені діти не можуть торкатися ногами землі, поки їм не виповниться трьох місяців. Справа в тому, що немовля вважається невинним і будь-який контакт з підлогою протягом цих трьох місяців може це порушити. Але як тільки проходить 105 днів, родина проводить офіційну церемонію і опускає немовля на землю.

Китай, Ямайка

У деяких країнах світу плацента вважається настільки поживною, що матері їдять її після того народження дитини, аби отримати всі поживні речовини і гормони, які в ній містяться. Така практика, як виявилось, поширена не лише посеред тварин, а й у людей. У деяких частинах Індії, Китаю і Ямайки люди вірять, що вживання плаценти має містичний підтекст. А сучасні науковці підтверджують, що вона може знімати стресс і допомагати жінкам вийти з післяродової депресії. Щоправда, готувати плаценту вчені не радять, оскільки так вона втрачає корисні протеїни і гормони. Хоча і з’їсти її сирою теж може видатись не найкращою ідеєю — існує ризик занести інфекцію.

Індія

Можливо, такою традицією батьки хочуть підготувати немовля до труднощів майбутнього життя? У певних регіонах Індії після народження дитину впускають з 15-метрової висоти. На щастя, на підлогу стелять великий матрац, на який немовля падає. Люди вірять, що це допомагає наділити його гострим розумом, сміливістю і удачею у майбутньому. Донедавна існувала ще одна традиція, яка називається karaha pujan: новонароджених дітей купали у гарячому молоці. Її заборонили на законодавчому рівні, тож індуси більше не дякують богам за немовля, опускаючи його у ванну з молоком.

Манчу

Це — етнічна меншина у Китаї, у якої існує дещо дивний звичай вираження своєї любові до немовлят. По суті, це доходить до торкання геніталій дитини: дівчаток лоскочуть, а хлопці можуть отримати повну статеву стимуляцію від матері. Іноді таке практикують у деяких регіонах Таїланду, Японії та Індій. Такий акт не вважається статевим. Хоча цікаво, що члени племені Манчу вважають поцілунки вираженням сексуального бажання, навіть якщо ними обмінюються родичі. Тому батьки ніколи не цілують своїх дітей в обличчя. Про цю традицію можна прочитати у праці Сергія Широкогорова, російського антрополога, «Соціальна організація Манчу».

Китай

Коли пара у Китаї одружується і переступає поріг дому вперше, чоловік повинен на руках перенести наречену через поріг. В принципі, це нагадує міжнародну традицію. Але крім цього, він має перенести її через палаюче вугілля — це буде означати, що вона зможе без проблем народити дітей у майбутньому. А от коли жінка вагітніє, вона стикається з великою кількістю дивних правил. Їй не можна пліткувати, голосно сміятися або навіть думати про погане. Їй радять їсти лише їжу світлого кольору (звичайно, щоб народилася дитина зі світлою шкірою). Іноді пропонують класти ніж під подушку, оскільки гострі предмети відганяють злих духів. А ще жінка, яка тільки що народила, повинна 30-40 днів після пологів знаходитися вдома, щоб не захворіти. Вважається, що навіть навстіж відкриті вікна і кондиціонери негативно впливатимуть на її стан. Японці підтримують такі ж традиції: про це пишуть вчені із центру BWC Pregnancy Childbirth.

Мавританія

Плем’я Волоф вважає, що людська слина може запам’ятовувати слова, тому вони плюють на немовлят, примовляючи при цьому благословення. Коли дитина народжується, жінка плює на її обличчя, чоловік — на вухо, а потім вони разом розмазують слину по її голові. А от в Нігерії ця традиція зайшла ще далі: родич новонародженої дитини, який має добре підвішаний язик, жує спеціальний «алігаторний перець», випльовує його на палець і кладе в рот немовляті. Це робиться для того, щоб дитина вміла так же ж красиво розмовляти, як її родич.

Бірма

Тут існує традиція, яка збереглася ще з давніх часів. Після народження дитини батьки влаштовують ціле дитяче свято, яке ще називається «святом обстригання». Кожному сину батько відстригає пасмо волосся, а мама вплітає його у свою зачіску. Вважається, що це символізує особливий зв’язок дитини з матір’ю. Тому чим більше дітей у родині, тим пишнішою стає мамина зачіска. Таких жінок у Бірмі поважають найбільше, вірячи, що якщо у жінки багато дітей, значить вона здорова і може виконувати свою основну функцію — давати потомство. Це свідчить про те, що консервативні вірування, можливо, ще довго будуть визначати гендерні ролі чоловіків та жінок у регіонах Бірми.

Нігерія

У цій країні прийнято, щоб жінки народжували самостійно. Акушерки та інші люди можуть допомагати вже після того, як дитина народилася. Тут справа більше в тому, що жінок вважають залежними від чоловіків, гендерна рівність практично відсутня. Більшість сімей взагалі не підтримує ідею зовнішньої допомоги, хоча вже починають з’являтися організації, які пропонують допомогу принаймні у сільських районах.

Пакистан

Пакистанські матері народу Калаші народжують далеко від своїх родин. Культура вважає, що жінки під час пологів — не чисті. Тому вони повинні народжувати дітей у спеціальній ізольованій будівлі, яка називається башлені. Уся система виступає за те, щоб чоловіки залишалися поза цим процесом, щоб не забруднити їх самих. Навіть ті жінки, які ще не народжували, стараються уникати присутності при чужих пологах. Єдині, хто може заходити в кімнату — це жінки, у яких відбувається менструація. Вони також вважаються «нечистими».

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.