Спецпроект

Facebook, Viber i Telegram запустять власні криптовалюти. Що вони будуть з ними робити?


Останнім часом серед розробників соціальних мереж дуже популярною ідеєю є запаску власної криптовалюти. Її адептами є Viber, VK, Facebook і Telegram.

Навіщо

Ідея використовувати криптовалюту у соцмережах прийшла до розробників, коли вони зрозуміли, що це може суттєво спростити процес платіжних операцій. Компанії вирішили частково випускати токени, які будуть ділитися між акціонерами і співробітниками, або ж продавати на відкритому ринку. Соцмережі можуть приймати оплату реклами в токенах (це хороша можливість використовувати переваги блокчейну і зберегти контроль над платформою). Крім цього, за допомогою криптовалюти можна буде оплачувати доступ до файлового сховища, розробляти централізовані додатки або створювати «розумні контракти». Між користувачами буде відбуватися так званий «кругообіг» токенів. Одним із найпопулярніших варіантів заробляння криптовалюти буде оцінка часу користувача, проведеного онлайн і його активність. Для того, щоб відкрити крипторахунок, у більшості соцмереж треба буде прив‘язати до свого облікового запису паспорт та ідентифікаційний номер. Тоді з‘явиться банківський рахунок.

Хти вриішив запуститу крипту

Японська компанія Rakuten, що володіє одним із найпопулярніших месенджерів Viber, повідомляє, що наразі розробники працюють над створенням Rakuten Coin. Валюта має з’явитися прямо у месенджері, її можна буде відправити іншим користувачам і навіть обміняти на звичайні гроші; євро, долар, або російський рубль. Компанія планує запустити Rakuten Coin до кінця 2019 року.

Соціальна мережа ВКонтакте також розглядає можливість запуску власної криптовалюти. Невідома особа, знайома з планами компанії, конфіденційно повідомила, що проект передбачає створення індивідуальних криптовалютних рахунків для всіх користувачів платформи. Щоправда, ВКонтакте ще не прийняла остаточне рішення, запускати монету чи ні. Розробники також планують, що зароблені гроші можна буде накопичувати, передавати між користувачами, обмінювати на товари і конвертувати у паперову валюту через VK Pay (сервіс безготівкових грошових переказів, який дозволяє користувачам відправляти один одному гроші у повідомленнях через кредитні картки). Крім цього, Вконтакте розглядає можливість інтеграції послуги чайових: користувачі зможуть відправляти криптовалюту авторам тих постів, які їм сподобалися.

Facebook працює над запуском власної криптовалюти, аби вийти на фінансовий ринок. Курс планують прив’язати до американського долара, а саму криптовалюту можна буде пересилати через Whats App. Першим ринком, на якому протестують проект, буде Індія. Там WhatsApp є одним із найпопулярніших месенджерів (200 млн користувачів). Більше того, Індія — лідер ринку грошових переказів. Тільки в 2017 році туди було переказано $69 млрд, як повідомляє Всесвітній банк. Марк Цукерберг, засновник Facebook, ще на початку 2018 року поділився наміром розібратися у криптовалютних технологіях і проаналізувати можливість їх інтеграції у соціальну мережу. Він вважає, що ці технології виникли як відповідь суспільства на концентрацію влади в руках централізованих систем.

До кінця осені 2018 року Павло Дуров (власник компанії Telegram) планував запустити власну блокчейн-платформу Telegram Open Network. Інвестори проекту підтвердили, що розробка компонентів на 95% завершена і скоро повинна бути запущена тестова версія платформи. Telegram обіцяє користувачам більшу швидкість опрацювання транзакцій, ніж у блокчейнів біткоін. Проте проект мав і юридичні негаразди — назва криптовалюти TON вже раніше була зареєстрована американської компанією Lantah, яка подала на компанію Дурова в суд. Вже на початку цього року (можливо, з затримкою у кілька місяців через інноваційний характер розробок) Telegram представить криптовалюту.

ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ Тест. Какая ты криптовалюта?

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.