Спецпроект

Як впоратись із стресом? Поради від Білла Гейтса, Ілона Маска та Шеріл Сендберг


У сучасному світі стресовий стан — це швидше норма, ніж виключення. Навантаження на роботі, проблеми в особистому житті, зміни погоди — іноді зіпсувати настрій може будь-яка дрібниця. Стрес може лише посилюватися, якщо людина постійно перебуває під пильною увагою суспільства. Тоді здається, що опускати руки просто не можна, адже за вами спостерігатимуть усі навколо. Проте у відомих людей вже відпрацьовані звички, які допомагають справитися з емоційним навантаженням. Зважаючи на те, як вони тримаються – можна вважати ці методи достатньо ефективними.

Читай, як генії технологічної сфери переживають складні життєві періоди.

Білл Гейтс

Засновник Microsoft не лише приділяє увагу технологічній сфері, а й інвестує час та кошти у розвиток соціальних проектів. Бажання «зробити світ комфортнішим та приємним місцем для життя» — завдання не з легких. Але витримати стрес Гейтсу допомагає звичайне читання.. Кожного дня, незалежно від навантаження, він мінімум годину читає перед сном. Мільярдер радить виділяти пріоритети на роботі і фокусуватися лише на них, щоб не розсіювати увагу і не відволікатися на дрібні невдачі.

Тім Кук

Генеральний директор Apple вважає, що у світі достатньо ярликів та негативно налаштованих людей. Їхня реакція на будь-які ваші дії може збити з пантелику, засмутити та «вбити» мотивацію. Все це заважає думати, працювати та діяти. Тому Кук радить періодично переглядати коло свого спілкування і акцентувати увагу на налаштуванні тільки позитивних соціальних зв’язків.

Циніки можуть стати пухлиною у вашому мозку та заразити ваше мислення. Якщо вони заповнять всі ваші думки, ви почнете думати, що ваше життя нічого не варте

Воррен Баффет

Результат пошуку зображень за запитом

Американський підприємець та філантроп зазвичай заспокоюється  музикою. Точніше, грою на своєму улюбленому музичному інструменті — укулеле. Він навіть виступав у прямому ефірі, граючи на гавайській гітарі. Вчені з Університету Каліфорнії дослідили, що ментально-стимулююча діяльність (наприклад, гра на музичному інструменті) може суттєво зменшити стрес. Більш того, саме Баффет своїм прикладом надихнув Білла Гейтса: мільярдер радить відноситись до життя простіше  і не зациклюватися на його складнощах.

Шеріл Сендберг

Операційний директор Facebook вважає, що те, що ви робите, не настільки важливе як те, чого ви не робите. Вона намагається не проводити час  у соцмережах і ніколи не переглядає електронну пошту перед сном. Шеріл відключає свій телефон на ніч, хоча і зізнається, що привчитися до цього було не просто. Тим не менш, саме міцний сон допомагає їй справлятися зі стресовими ситуаціями, які відбуваються наступного дня. А й справді, чим менше часу людина проводить перед монітором вночі, тим краще працюватиме біологічний годинник.

Джек Дорсі

Результат пошуку зображень за запитом

Співзасновник та виконавчий директор Twitter навчився справлятися зі стресом за допомогою чіткого графіку. Він завжди розподіляє завдання на певні дні і складає план на тиждень. Понеділок Дорсі виділяє для робочих зустрічей, вівторок — для розробки продуктів, у середу вирішує маркетингові завдання, у четвер налагоджує особисті зв’язки, а п’ятницю залишає для розвитку корпоративної культури. Зазвичай у суботу підприємець бере перерву, а у неділю займається підбором персоналу. Крім цього, Дорсі розповідав» New York Magazine» про те, як щодня пробігає близько шести миль.

Я думаю, що стрес виникає через незаплановані ситуації. Чим більше ви контролюєте те, що з вами відбувається, тим більше ви готові до неочікуваних поворотів. Послідовність ритуалів у графіку допомагає уникати стресу

Джеф Безос

Результат пошуку зображень за запитом

Засновник компанії Amazon вважає, що треба завжди бути напоготові. Найкращий спосіб боротьби із стресом — випередження. Для того, щоб уникнути психологічного навантаження, треба вчасно починати діяти. Безос пояснює, що стрес — це результат відсутності своєчасних вчинків, у той час, коли ситуацію ще можна контролювати. А ще чоловік зізнається, що завжди багато сміється і вважає, що саме це є запорукою доброго настрою.

Як тільки я відчуваю, що скоро зіткнусь з проблемою, я роблю дзвінок або відправляю повідомлення для того, щоб почати змінювати ситуацію. Навіть якщо проблему не вдається вирішити, той факт, що я взяв її під контроль, допомагає знизити різко викликаний нею стрес

Ілон Маск

Результат пошуку зображень за запитом

Коли ще у 2008 році світова економіка переживала кризу, а автомобільні компанії одна за одною ставали банкрутами, Tesla не стала винятком. Тоді генеральний директор компанії ще й переживав розлучення. Він вважає, що справитися зі стресом йому допомогло усвідомлення того, що невдачі — неминучі. Важкий видався тоді рік, та і сьогодні його життя важко назвати спокійнішим.

Навіть якщо страх резонний і ставка є високою, все одно варто продовжувати. Невдачі будуть завжди, єдине, як можна запобігати неприємностям — це бути до них готовими

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.