Спецпроект

Допомогти чотирилапим і знайти друга: 5 київських притулків для тварин


ФБ Подбати про тих, кто не може подбати про себе сам.

Телеграм  На вулицях багато безхатніх тварин. Їм не багато потрібно: їжа, безпека та домівка. Хто в Україні дбає про чотирилапих, як їм допомогти та де шукати собі домашнього улюбленця?

Для тисяч тварин вулиця – це єдиний дім. Холодний, голодний, із догхантерами та не завжди добрими людьми. Однак є і ті, хто робить усе можливе, аби таких чотирилапих ставало все менше. Impact Lab зробив підбірку київських притулків та благодійних фондів, які рятують тварин та шукають їм новий дім. Залишаємо для вас посилання, як допомогти та куди прямувати за новим членом родини.

Сіріус

Це — найбільший притулок для тварин в Україні. Свою роботу розпочав у 2000 році, і з того часу працівники та волонтери допомагають тваринам знаходити дім. Крім цього, притулок безкоштовно стерилізує та вакцинує домашніх улюбленців із малозабезпечених сімей. Наразі там перебувають майже 2400 тварин, усім їм надається харчування, лікування та дах над головою. Продуктові магазини, склади та виробники продуктів щоденно постачають корм у притулок, а комунальні ветеринарні клініки надають профілактичну та необхідну медичні допомогу. На сайті притулку є змога переглянути інформацію про усіх мешканців, яких ви можете забрати додому. Допомогти притулку можна матеріально, переказавши гроші на банківську карту благодійного фонду «Сірус», або передавши необхідні тваринам речі (медикаменти, корм, теплий одяг), або долучившись до групових поїздок у притулок. Крім цього, можна також стати волонтером фонду, корпоративним спонсором або куратором притулку.

Happy Paw

Благодійний фонд допомоги безпритульним собакам та котам, який працює з 2012 року. Надаючи медичну допомогу, фонд вже врятував 121 тварину. Кожен охочий теж може долучитися, взявши улюбленця з притулку або надавши йому лікування. На сайті можна не лише переглянути всіх нинішніх мешканців, а й подивитися, кому з них потрібна негайна допомога.

Ще у 2013 році Всеукраїнська система пошуку допомагала повертати додому загублених собак та котів. У 2014 році Happy Paw запустив акцію «Подаруй собаку на відстані», а у 2015 організував акцію для маленьких дітей «Читання з пухнастиками». Фонд зростає, щороку запускаючи різноманітні благодійні проекти та залучаючи все більше людей до волонтерських ініціатив. Нещодавно разом із Патрульною поліцією та Veteran Hub був запущений фотопроект,  в якому були зібрані фотографії та історії щасливих господарів раніше безпритульних собак.

В добрі руки

Працівники притулку шукають безхатніх тварин на вулицях, надають їм необхідну медичну допомогу, житло, харчування. Доглядають за котами та собаками з обмеженими можливостями (які потребують постійного нагляду). У притулок можна приїхати, щоб вибрати улюбленця, або допомагати тим, хто зараз там проживає. Організатори регулярно нагадують про потребу у теплих речах, кормі, додаткових працівниках та волонтерах. Також можна вибрати собаку або кота, якими ти зможеш щомісяця опікуватися (оплачувати вартість перебування тварини у притулку та навідувати її у будь-який час). Крім цього, спеціалісти надають консультації всім охочим з приводу вибору і виховання тваринки.

SOS

Перший в Україні притулок є частиною некомерційного товариства SOS, яке було засновано ще у 1994 році. Він складається з ветеринарної лікарні та стаціонару для хворих чи поранених безпритульних собак. Неодноразово догхантери нападали на притулок, обстрілюючи тварин і підпалюючи приміщення. Саме тому SOS є одним із трьох столичних притулків, яким міська влада надає фінансову та охоронну підтримку. У притулок можна приїжджати, допомагати доглядати за тваринами та облаштовувати їм житло, або ж брати їх додому.

Gaia

Основна мета команди — допомогти тваринам, яким не пощастило із житлом, знайти люблячу родину. Працівники лікують, стерилізують та опікуються тваринами, доки не знайдеться охочий їх взяти. Усіх котів та собак навчають манерам, здійснюють стандартний набір із щоденного догляду (вигулювання, харчування, санітарний догляд), надають обов’язкову медичну допомогу. Людям, які беруть тваринку із притулку, працівники допомагають стати добрими господарями: проводять безкоштовні тренування з кінологом, консультують з будь-яких питань, яка також надають знижку на послуги грумера.

ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ Де у Києві можна здати макулатуру (і не тільки)

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.