Спецпроект

Чому Instagram блокує блогерів. Цензура і заборонені хештеги


Сьогодні вже більш ніж 1 мільярд людей у світі мають акаунт в мережі Instagram.

Якщо людина втомилася від нескінченного потоку новин у Facebook, постійних суперечок під постами у Twitter або ж просто хоче перепочити під час роботи, вона заходить в Instagram і просто продивляється та «лайкає» фотографії та малюнки.

Це — платформа, де користувачі візуально відпочивають і діляться моментами свого життя.

Існують також Instagram-блогери, що заробляють гроші, спілкуючись із широкою аудиторією за допомогою своїх фотографій та відео. Та інтернет-цензура дісталася навіть їх і звичайних користувачів Instagram. Пройшов час, коли можна засипати спам-коментарями усіх без обмежень. Які правила встановив Instagram цього року та як це впливає на контент у наших стрічках?

За що може забанити Instagram

Ситуація, звісно, неприємна, але достатньо поширена. Причини, через які блокує Instagram, можна поділити на дві групи:

Заборонений спосіб ведення профілю:

  • Постинг заборонених матеріалів: зброя, насильство, порнографія, виправдання тероризму, пропаганда анорексії тощо;
  • Купівля або продаж акаунту в Instagram;
  • Порушення авторського права.

Популяризація профілю за допомогою заборонених сервісів.

Як виглядає бан

Адміністрація платформи може забанити користувача на певний час. Він дізнається про це із повідомлення, яке випливатиме кожного разу при спробі зайти в акаунт. Можливо, розробники просто вирішать обмежити в діях: наприклад, заборонять ставити лайки, залишати коментарі, підписуватися на акаунти. Такий бан, як правило, діє від доби до одного тижня. Якщо бан стався через конфлікт із іншим користувачем, його можна вирішити особисто і попросити написати у техпідтримку Instagram з проханням зняти обмеження.

Також Instagram може заблокувати користувача назавжди. Весь акаунт стає недоступним і дані відновити неможливо. Зазвичай пожиттєвий бан накладають після трьох випадків тимчасового блокування. Проте іноді буває, що «вічний бан» виписують без попередження. Це може статися у таких випадках:

  • Публікація матеріалів насильства;
  • Провокування серйозного конфлікту;
  • Непоправна шкода здоров’ю або психологічному стану іншого користувача.

До речі, офіційно опублікованих даних про ліміти дій користувачів в Instagram просто не існує; всі дані, запозичені з величезної кількості статей, зазвичай лише посилаються на особистий досвід інших користувачів. Ліміти активності визначаються індивідуально і залежать від таких факторів як дата реєстрації акаунту, кількість послідовників, середні показники активності.

Тіньовий бан

Це поняття, яке останнім часом наробила багато галасу в SMM-колах. «Тіньовий бан» означає, що певні публікації або хештеги зникають з пошуку в Instagram. Наприклад, користувач опублікував фотографію з хештегом #bikinibody, але інші користувачі не побачать цей пост у стрічці тегів, а автор публікації про це ніякого сповіщення не отримує. Тобто блогери будуть продовжувати постити фотографії, але інші люди цих публікацій бачити не будуть. Це ж стосується і забороненого контенту (порнографії, пропаганди тероризму, нездорової харчової поведінки, агресії тощо).

Заборонені хештеги

Окрім очевидних, які пропагують порнографію чи насильство, є й такі теги, які, на перший погляд, шкоди нанести не можуть. Але, наприклад,  такі хештеги, як #fashion або #woman при публікаціях в бізнес-акаунті, який представляє бренд одягу, можуть ставити під ризик сторінку.

Social Insider розмістив повний список тегів, з якими варто бути обережними у 2019 році. Крім цього, мережа встановлює ліміт на кількість хештегів — якщо їх буде більше 30, це може бути розцінено як спам. Оптимальним є підпис з 5-10 тегів.

Що не так із баном в Instagram

У грудні 2018 року питання стало особливо гострим для блогерів, які створюють контент на тему стосунків або так званий «контент для дорослих». З цієї причини як автори занадто відвертих фотографій, так і автори навчальних/психологічних статей про стосунки часто «летять» в бан. Instagram не лише забороняє прямо вживати лексику сексуального характеру, а й навіть робити натяки на неї: обговорювати рольові ігри, писати фрази на зразок «хочу розважитись сьогодні вночі» чи просто ставити «непристойні» смайлики.

Блогери з усього світу скаржаться на нові правила соцмережі. Вони стверджують, що такі норми заважають відкрито говорити на важливі та делікатні теми (контрацепція, особисті межі, вміння висловлювати свої бажання, інтимні стосунки тощо). Як альтернативу, багато з них вибирають Telegram, де можна ділитися зі своїми підписниками роздумами або давати поради. Іноді блогери просто створюють резервні акаунти, де намагаються оминати «ризиковані» слова і замінювати їх нейтральними синонімами.

Це важливо для тебе, тому що…

Навіть якщо в тебе немає акаунту в Instagram, час від часу ти можеш переглядати публікації інших людей. Можливо, з часом теж захочеш створити профіль. Однак мережа встановлює свої правила гри і одного ранку може виявитися, що ти більше не можеш зайти в свій акаунт.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.