Спецпроект

Україна посіла 35 місце у рейтингу стартап-країн світу – Startup Blink


Україна вкотре доводить – у нашої держави неймовірний інноваційний потенціал. Startup Blink, інтерактивна мапа світових стартапів, опублікувала рейтинг стартап-екосистем за 2019 рік. Україна опинилася на 31 місці серед 100+країн, а Київ — на 34 місці серед більш ніж 1000 міст.

 

Критерії відбору

Ізраїльська компанія Startup Blink створює карту за допомогою Google Maps, на якій позначено місцезнаходження більше 62 тисяч стартапів. База збирає дані з AngelList, Swissstartups.org, Elance.com та інших платформ, які надають найновішу інформацію про кількість та якість стартапів по всьому світу. Користувачі можуть спростити пошук, поставивши фільтри на карті: стартапи — за галузями та місцем розташування, акселератори — за регіонами та фінансуванням, яке їм надається. Крім цього, на веб-сайті Startup Blink можна знайти координати потрібних людей і актуальні вакансії.

Місце країни у рейтингу визначають:

 • Кількість проектів;
 • Якість проектів;
 • Бізнес-середовище стартап-екосистем.

Позицію міста у рейтингу визначає:

 • Доступність і об’єм венчурного фінансування;
 • Ефективність інвестицій;
 • Кваліфікація і рівень зарплат спеціалістів;
 • Можливість виходу на локальні на зарубіжні ринки;
 • Досвід у створенні і розвитку стартапів.

Самі автори звіту за власними критеріями визначають, наскільки сильною є екосистема певного міста (враховуючи ці фактори). Учасники можуть самостійно і безкоштовно додавати стартапи та організації, але всі вони повинні пройти верифікацію.

Загальна картина

Порівняно з минулорічним рейтингом, особливих змін на передових позиціях не відбулося. Перші три місця серед міст зайняли Сан-Франциско, Нью-Йорк та Лондон. Серед країн у топі США, Великобританія та Канада.

За два роки Україна піднялася на 29 позицій (!) і стала країною, яка найшвидше розвивається у східноєвропейському регіоні. По Україні найвищі позиції зайняли Київ, Одеса (235 місце) та Львів (299 місце). Нашими сусідами стали Мадрид, Мельбурн та Гельсінкі. Найближчі до України позиції — у Чилі (30 місце) та Мексики (32 місце).

Як нам вдалося

Звіт Tech Ecosystem Guide to Ukraine був підготовлений інноваційним парком UNIT.City демонструє, зокрема,  — тут можна подивитися, у чому країна зробила особливі успіхи за останні 5 років та чому опинилася на такій позиції.

У нас суттєво виросла кількість стартапів та інноваційних технологій. Зокрема у 2018 у сферу стартапів було інвестовано $290 млн (для порівняння: у 2017 — $265 млн), а кожного року в Україна проводиться більше 1000 заходів для інвесторів та ІТ-спеціалістів. Її було названо 24-ою у списку країн, у яких найсприятливіші умови для розробки програмного забезпечення.

Високій позиції України посприяло те, що:

 • З’явилися такі масштабні гравці як UNIT.City, 1991 Open Data Incubator, Radar Tech;
 • Щороку кількість ІТ-спеціалістів зростає на 20%;
 • Суттєвий ріст інвестугод (44 у 2018) і фондів (більше ніж 20);
 • Успіх українських стартапів (Grammarly, Hotelscan, Livestream).

Партнером StartupBlink в Україні виступив інноваційний парк UNIT.City.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.