Спецпроект

Поліція заарештувала Джуліана Ассанжа


Хто це?

Джуліан Ассанж — засновник WikiLeaks, сайту, який публікує засекречену інформацію, отриману з анонімних джерел. Мережа була створена у 2006 році, але здобула найбільшу популярність у 2010, після того, як на сайті виклали відеозапис розстрілу двома американськими вертольотами Apache групи громадян у Багдаді (2007). Пізніше сайт опублікував тисячі конфіденційних документів із переписок американських дипломатів. Так, Ассанж запустив справжню машину для поширення компромату.

Крім цього, Ассанж є володарем нагороди Amnesty International (за публікацію матеріалів про корупцію уряду Кенії) і Сіднейського миру (за виняткову мужність у захисті прав людини).

Результат пошуку зображень за запитом

Сховатися, щоб захистити WikiLeaks

Розробники платформи хотіли гарантувати конфіденційність інформаторів і редакторів, тож вони вирішили перенести сервер сайту у Швецію. Там на законодавчому рівні закріплений надійний захист анонімності користувачів. Тому у серпні 2010 року Ассанж переїхав у Швецію, де правоохоронні органи тут же висунули проти нього звинувачення у сексуальних домаганнях. Після цього він перебрався у Великобританію, де знову затримали, але відпустили на час розгляду екстрадиційного запиту Швеції. Коли у 2011 британський суд постановив видати Ассанжа шведському уряду, він вирішив сховатися в посольстві Еквадора в Лондоні (перед цим він отримав громадянство Евадору). Покинути його він не міг, оскільки британці пообіцяли заарештувати його за порушення правил переміщення.

У листопаді 2018 року Washington Post повідомив, що проти Ассанжа висунуті звинувачення з боку США — на цей раз на рахунок підозри у шпіонажі.

Результат пошуку зображень за запитом

Причина арешту

Як повідомляє інформаційна служба місцевого відділу поліції, сьогодні Асанжа було заарештовано. Він провів у приміщенні посольства 7 років, однак його стосунки з Еквадором різко погіршились після того, як до влади прийшов Ленін Морено. Новий президент неодноразово казав, що Ассанж не може знаходитись у посольстві вічно і лише заважає справам країни. Уряд Еквадору відключив Ассанжу інтернет і висунули ряд вимог, зокрема утримання від політичних заяв. Які Джуліан, як ми знаємо, ігнорував.

Сьогодні, 11 квітня, Ассанжа було заарештовано у посольстві Еквадору – його було позбавлено притулку у посольстві. Президент країни повідомляє, що це сталося через неодноразове порушення Ассанжом міжнародних конвенцій. Він також підкреслив, що раніше британський уряд гарантував, що не видасть його у країну, де йому би загрожувала смертельна кара (США). Із відеоповідомлення Леніна Морено:

Адвокат Ассанжа Баррі Поллак стверджує, що чоловіка заарештували за запитом на екстрадицію з боку США. Тепер Ассанжа позбавили громадянства Еквадору, він знаходиться під вартою і скоро опиниться перед судом у Великобританії. Крім цього, Поллак зазначає, що британським судам треба буде винести рішення з питання, яке є безпрецедентним зусиллям США щодо екстрадиції іноземного журналіста, щоб висунути йому звинувачення за публікацію правдивої інформації.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.