Спецпроект

За що Tesla подає в суд на своїх колишніх співробітників


Американська автомобільна компанія-стартап Tesla подає судовий позов проти чотирьох колишніх співробітників. Їх звинувачують у тому, що вони незаконно користувались конфіденційною інформацією та викрали комерційну таємницю.

Хто це розпочав

Четверо колишніх співробітників, проти яких відкрито справу, раніше працювали у відділі управління складами і сортувальними центрами Tesla. Як повідомляє The Verge, вони звільнилися і перейшли працювати у стартап Zoox, який є їхнім конкурентом. От тільки вони «прихопили» з собою документи Tesla і таким чином вирішили зекономити Zoox час на розробку власних рішень щодо організації логістики та виробництва

У судових документах Tesla зазначається, що вони пересилали на свої поштові адреси конфіденційну інформацію (відомості про інвентаризацію компанії, а також внутрішні схеми і карти деяких складів), а це було порушенням трудового контракту. Компанія дізналась про це, коли один із співробітників (Крістіан Демент) після переходу в Zoox випадково відправив на стару e-mail адресу спільника лист з модифікованою версією запатентованого документа Tesla з логотипом Zoox. У лінійці для теми було написано: «good stuff» (хороша штука).

Заради кого

Zoox — це стартап, запущений у 2014 році. Він займається виробленням безпілотних автомобілей і співпрацює з Intel. Для порівняння: капіталізація Zoox оцінюється у $3,2 млрд, а Tesla — у $46,2 млрд. Між іншим, більше 100 колишніх співробітників Tesla зараз працюють у Zoox. Юристи компанії зазначили у справі:

 

Наразі подробиць про справу мало, оскільки Tesla проводить досудове розслідування.

Не єдиний випадок

Tesla також подала позов проти Гуанджи Цао, який був колишнім членом команди розробників автопілота компанії. Приблизно у 40 людей був доступ до вихідного коду програмного забезпечення автопілоту. У січні 2019 Гуанджи раптово звільнився з Tesla і перейшов працювати у XPeng (китайський стартап, який недавно випустив свій перший електричний позашляховик). Tesla стверджує, що при розробці автомобіля використовувалися їхні патенти. Чоловік ще минулого року почав завантажувати копії коду в iCloud, йому вдалося перемістити близько 300 000 файлів. Таким чином, XPeng просто отримала можливість незаконно заволодіти технологією, на які було потрачено близько 5 років і сотні мільйонів інвестицій. Швидше за все, компанія так і продовжить володіти конфіденційною інформацією, оскільки вилучити її вже неможливо.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.