Спецпроект

Як міленіали планують провести свою пенсію


Мілленіали також колись постаріють. Татуйовані руки покриються зморшками і доведеться думати про пенсію, але і тут у них підхід зовсім не схожий на інші покоління, які ми знали до цього. Для цього у них є (на даний момент) кілька альтернатив і концепцій. Разом з Fast Company розбираємося у них.

Протягом шести років Крісті Шен і Брайс Лонг, американське подружжя, були сфокусовані на зароблянні грошей для купівлі будинку.

Ми хотіли бути, як і всі інші - купити будинок, працювати до 65 років, і йти нормальним шляхом

 Але після того, як разом накопичили 500 000 доларів заощаджень, пара розчарувалася ринком житла в Торонто. Кожного разу, коли вони їздили дивитися на будинок, весь процес перетворювався у якусь тендерну війну. Подружжя взагалі почало сумніватися, чи це хороша ідея. Складалося враження, що люди посходили з розуму і віддавали усі заощадження на іпотеку. Зрештою, коли їх колега буквально заснув за робочим столом через виснажливий графік роботи, Шен і Лонг вирішили — саме час піти іншим шляхом. Вони подумали, що вмирати за столом тільки для того, щоб погасити іпотеку — це явно не те, як вони уявляли собі спільне життя.

Тому пара вирішила взяти всі свої заощадження на будинок і використати їх для дострокового виходу на пенсію.

Це подружжя — далеко не єдині, хто вирішує скористатися можливістю дострокового виходу на пенсію. Багато посадовців називають це рухом FIRE (financial independence, retire early — фінансова незалежність, рання пенсія). Хоча цей тренд набув популярності в більшості завдяки блогам, подібних до того, що ведуть Шен і Лонг. Для деяких людей це просто спосіб отримати таку бажану фінансову безпеку. Часто перестати працювати у такому віці означає не просто припинити працю, а організувати її на своїх умовах.

Заощаджувати на кочовий спосіб життя

До 31 року Шен і Леунг заощадили 1 мільйон доларів (у цей момент їхній спільний дохід після сплати податків склав близько 160 тис. доларів США). Тоді вони збиралися залишити роботу, покататися по світу, а потім повернутися в Канаду і орендувати там якісь дешеві апартаменти. Але тоді вони підрахували, що подорожувати — дешевше, ніж жити в Торонто.

Тепер у них немає постійної адреси, вони живуть на рюкзаках, зате подорожують за 40 тисяч доларів цілий рік. Зараз вони у Тайвані, через кілька тижнів полетять у Таїланд, потім у Великобританію і Португалію. Якщо їм задають питання «а що далі?», вони відповідають: «А хто його знає? Таке зараз наше життя».

Очевидно, такий спосіб життя не підійде для всіх і іншим «раннім пенсіонерам» може бути просто не по кишені. Шен і Лонг працювали у сфері технологій, де навіть перші роки приносили сумарно 100 тисяч доларів. Вони вирішили накопичувати заощадження по окремості, оскільки відчували сильний культурний тиск на рахунок купівлі будинку. Наприклад, коли Шен сказала мамі, що вона мільйонер, то у відповідь почула: «Кого це хвилює? Ви навіть не маєте будинку».

Тим не менше, пара наполягає на тому, що навіть люди із нижчим рівнем достатку можуть прагнути до фінансової незалежності. Якщо ви заробляєте багато грошей, але більшу частину з них витрачаєте, ви опинитесь далі від пенсії, ніж ті, хто заробляє менше, але витрачає лише 50% заробітку.

Шен і Лонг не відмовилися від роботи повністю. Як і інші ранні пенсіонери, вони задокументували свою фінансову подорож у власному блозі. На ньому парі теж вдалося заробити близько $ 84,000. Для Шен це майже як друга кар’єра, яка хотіла стати інженером, тому що це практично; але вона також давно хотіла бути письменником.

Одна з речей, на яку ми тепер точно маємо час , - волонтерство

Подружжя добровільно бере участь у некомерційній діяльності, але і допомагає людям, які хочуть навчитися заробляти гроші. Вони просто почали думати над тим, як можуть допомогти іншим людям і якою буде картина в перспективі. За їх словами, коли вони працювали, часу задуматись над цим не було.

Міні-пенсія з акцентом на роботу

Інший американець, Джефф Меддукс не міг і думати про те, щоб чекати 60-ліття для відходу на пенсію. Але і спосіб Шен і Лонга теж не зовсім йому підходив. Чоловік спочатку хотів піти на пенсію достроково, але не бачив шляху для досягнення цієї цілі. Те, що видалося йому цілком можливим — міні-пенсія. Працюючи на повну ставку три з половиною роки, він нарешті знайшов у собі сили звільнитися з роботи.

Я просто поїхав у Таїланд і трохи подумав над тим, що я буду робити з наступною роботою

Суть полягає в тому, що вкінці кінців йому стало нудно і Меддукс був готовим повернутись до роботи. Але така модель дуже припала йому до душі і він почав робити перерви кожного разу, коли ішов з роботи. Поки що чоловік вже вийшов на п’ять «міні-пенсій», які тривали від двох до восьми місяців. Перед тим як іти з роботи, він відкладав заощадження за три-шість місяців і слідкував за тим, щоб його витрати на оренду ніколи не перевищували третини його доходів (які в середньому складають 50 000 доларів на рік).

Його ціль мало чим відрізняється від тієї, що переслідують люди, які ідуть на звичайну пенсію. Він хоче кинути свою офісну роботу, натомість віддавши перевагу більш значній, тобто працювати над власним підприємством.

Фінансова незалежність — більше, ніж просто не працювати

Ана Холлоран, фінансовий коуч, каже, що довгостроковий вихід на пенсію зовсім не означає, що вона більше ніколи не буде працювати. Для неї та її чоловіка це свобода — у них є робота, яку вони люблять і вони не уявляють собі життя без праці над чим-небудь. Натомість, основною ціллю подружжя є досягнення фінансової незалежності (тої самої частини FI від FIRE) до 40 років. Вони живуть в Лос-Анджелесі, де накопичення коштів на пенсію вимагає немаленьких зусиль. Як вона, так і чоловік економлять від 30% до 40% своєї зарплати і вкладають кошти у індексні фонди. Холлоран не визначає точної дати виходу на пенсію, оскільки розуміє, що якщо подружжя заведе дітей, то це змінить їх плани. На відміну він Шен і Лонга, вона ніколи не ставила перед собою ціль заволодіти будинком. Вона пояснює, що це одна із тих речей, які завжди розглядалися як знак успіху; люди думають, якщо у вас є будинок, то це ваша найкраща інвестиція. Холлоран ж впевнена, що інвестуючи у щось інше, крім нерухомості, можна набагато швидше досягнути цілей. Іноді у неї складається враження, що люди вважають її безвідповідальною (просто через відсутність власної нерухомості).

Я не відчуваю вини за свою оренду. Я плачу за свою свободу і право жити там, де хочу

Це стосується тебе, тому що…

Перед кожним із нас стоїть вибір — орендувати житло, заощаджувати на власне; іти на пенсію раніше чи працювати до останнього. Ми не можемо радити тобі, як вчинити краще, але можемо поділитися історіями людей, які ризикують і своїми заощадженнями, і в деякій мірі репутацією, аби зламати давні стереотипи.

ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ Что изобрели в год твоего рождения?

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.