Спецпроект

Дрони рятують життя: кров у лікарні зможуть доставляти у 2 рази швидше


Сучасні люди знають, як впоратися з різноманітними надзвичайними ситуаціями. Ми знаємо, як реагувати, куди звернутися, як вирішити певні проблеми якнайшвидше. Але у випадках, коли для прийняття рішення і необхідних заходів є лише кілька хвилин, рятують лише найновіші технології та наукові здобутки. Як дрони можуть допомогти врятувати життя людини і хто вже успішно користується такою можливістю?

Для чого їх використовують

Як взагалі працює дрон? Це безпілотний літальний апарат, створення якого стало серйозним проривом у сфері інтелектуальних досягнень. Залежно від розмірів та налаштованих програм квадрокоптери мають різне призначення і, відповідно, різні варіанти застосування. Сьогодні це інструмент для:

  • Аерозйомки;
  • Зрошування полів;
  • Воєнної розвідки;
  • Доставки товарів;
  • Інспектування нафтових вишок;
  • Боротьби зі злочинністю;
  • Охорони кордонів.

На цьому список далеко не закінчується. До нього додався ще один пункт: порятунок життів.

Для чого дрони медицині

Уяви собі будь-яку екстрену ситуацію, у яку може потрапити людина. Скажімо, група рибалок, які перебувають у відкритому морі через те, що шматок льоду відколовся. Люди, яких відрізало від зовнішнього світу через природні катаклізми. Раніше їм доводилось сподіватися на власну удачу і шанс на порятунок, а сьогодні ж імовірність вижити значно зросла. Саме тут і стає при нагоду функціональність дрону, який може проникнути у місця, важкодоступні для людини.

Завдяки достатньому радіусу польоту від місця управління польотом, дрон може надавати допомогу постраждалим при віддаленій участі живої людини. Так, вантажопідйомність квадрокоптера не надто велика, її цілком вистачить, щоб доставити до людини необхідну їжу або медикаменти.

Те, що більшість дронів оснащені фотокамерою, є ще одним плюсом технології. Це дозволяє робити фотографії, які допоможуть спеціалістам розібратися із ситуацією на місці і прийняти максимально ефективне рішення. Дрон може здійснити так звану розвідку місцевості поблизу, щоб виявити небезпечні ділянки. Це зекономить багато часу і енергії людей.

Квадрокоптер може постійно патрулювати місце, у якому сталася надзвичайна ситуація. Він буде надавати експертам всю необхідну інформацію в режимі реального часу, яка, в свою чергу, впливає на швидкість прийняття рішень.

Швидкісна доставка

UPC — це американська компанія, яка спеціалізується на логістиці та експрес-доставці. Її клієнти розташовані практично у кожній країні світу, куди вони щодня доставляють близько 16 млн вантажів. Нещодавно компанія також стала адептом новітньої технології, але крім цього, вирішила поєднати це з корисною місією. Тепер UPC використовує дрони для того, щоб доставляти кров у лікарні.

Компанія почала тестування цієї функції із лікарні WakeMed Raleigh у Північній Кароліні — між її кампусами поки що доставлятимуть кров та інші медичні зразки. Для цього використовують квадрокоптери на автономному управлінні Matternet’s M2, які можуть переносити вантаж вагою до 2,3 кг на відстань до 20 км. Медичні працівники у локальних відділеннях лікарні «споряджають» дрон усім необхідним (у даному випадку, медичними ампулами), а далі він летить по запрограмованому шляху до головного корпусу. Business Insider повідомляє, що звичайний водій машини міг би проїхати цей шлях за 30 хвилин (залежно від дорожнього руху). Натомість, квадрокоптер впорається за 15 хвилин.

Поки що співробітники UPC планують здійснювати до 10 таких пересилок на день. Проте у майбутньому це число однозначно збільшиться. Бала Ганеш, віце-президент старшої технологічної групи UPC, зазначає:

Такий приклад використання медичних зразків у кампусі медичного закладу важливий не тільки для експерименту, а й доводить, що це справді може змінити життя

Це важливо для тебе, тому що…

Ще зовсім недавно квадрокоптери вважали дитячою іграшкою, а сьогодні це вже цілком серйозний інструмент, здатний допомогти людям у складній ситуації. Ми стараємося не відставати від новинок у науці та техніці, і тобі радимо. Важливо бути в курсі останніх досягнень, щоб за необхідності скористатися такою експрес-доставкою крові для переливання, наприклад.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.