Спецпроект

Кабмін пообіцяв виділити 50 млн на розвиток українських стартапів. Як та коли запрацює фонд


Інновації та впровадження новітніх технологій — необхідна умова для розвитку сучасного бізнесу. Самостійно підтримувати проекти буває складно, інша справа — коли у цьому допомагають державні органи. За останній рік Україна втратила позиції у інноваційному рейтингу країн світу, тож цілком логічною видається ідея державної підтримки новітніх стартапів. У 2017 прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запланував створенням урядового фонду для підтримки стартапів, а 7 листопада 2018 року ідея отримала своє втілення. Чим фонд займатиметься і чи дійсно він допоможе бізнесу розвиватися?

Результат пошуку зображень за запитом

З якою метою створений

Гройсман запевняє, що для економічного зростання України необхідні захист прав бізнесу, заохочення інновацій, проведення дерегуляції, прозорий доступ до держресурсів і полегшення доступу до фінансування. Системи відкритих даних активно працюють для забезпечення відкритого доступу, а от над підтримкою інновацій на державному рівні треба ще попрацювати.

Український фонд стартапів сам по собі є «стартапом» для фінансування перспективних бізнес-проектів. Про нього оприлюднено не дуже багато інформації, оскільки розробники все ще працюють над юридичними та організаційними питаннями. Фонд повинен інвестувати від $25 тис. до $75 тис. грн. в українські стартапи у сферах агротехнологій, фінтеху, енергетики, медичних, digital, блокчейн та кібертехнологій. Сума фінансування залежить від запиту компанії і рішення експертного комітету, який складається із 5 людей (двох іноземців та трьох українців з досвідом у сфері бізнесу та інвестицій).

Гроші на роботу фонду беруться із державного бюджету — у ньому вже запланована спеціальна стаття витрат. Крім цього, Фонд залучає кошти приватних партнерів, які зацікавлені у фінансуванні проектів, вже проінвестованих українським урядом. Міжнародні організації також надаватимуть фінансову та технічну підтримку — імен поки не називають. Куратором Фонду є Дебора Фейрлам, яка перед цим півтора роки працювала заступником директора UkraineInvest.

Результат пошуку зображень за запитом

Як отримати фінансування

Основна умова для отримання гранту — офіційна реєстрація компанії. Більша частина команди повинна знаходитися в Україні, але фонд підтримує широкомасштабний розвиток, не лише в межах національного ринку. Щоб позмагатися за грант від Кабміну, команда повинна подати заявку на спеціальному сайті (він досі не готовий). Потрібно буде заповнити форму, прикріпити презентацію і відправити піч-відео на 30-60 секунд. Усі заявки повинні бути подані англійською мовою, оскільки Фонд шукає стартапи з глобальним потенціалом.

Фонд не лише надаватиме фінансування проектам, а й забезпечить менторську та наставницьку підтримку, надасть інформаційну та маркетингову платформу і консультуватиме команди в залежності від стадії розвитку стартапу. Проекти, на які Фонд звертатиме увагу, повинні мати чітко прописаний бізнес-план, MVP, досвідчену команду та визначену аудиторію.

Які перспективи

Поки що бюджет Фонду складає 50 млн. гривень на рік. До дедлайнів і обмежень у кількості проектів він не прив’язаний, тож можливе як і вкладення усіх коштів за один рік, так і за кілька місяців. Все залежатиме від того, чи якісно команди подаватимуть заявки. Основною метою Фонду є підтримка економічного розвитку і забезпечення конкурентоздатності українських інновацій. На роль директора шукають спеціаліста у сфері співпраці з урядом, а його заступник буде надавати менторську підтримку стартапам, що отримають фінансування від Фонду.

Досі незрозуміло, коли Фонд почне роботу і запустить веб-сайт. Залишається сподіватися, що українські стартапи все ще можуть розраховувати на його підтримку і це не виявиться черговою ідеєю, запозиченою у сусідів, але не втіленою до кінця. Чекаємо новин!

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.