Спецпроект

Про технології, інновації та науку простими словами. Топ-5 платформ для навчання онлайн


Кожного дня в світі з’являються нові технології та інноваційні ідеї. Залишатися в курсі всього складно і, мабуть, просто нереально. Зате можна звернутися за допомогою до тих, хто розбирається в технологіях трошки більше, ніж ти. Онлайн-курси — чудова можливість поглибити знання в сфері науки та технології чи навіть отримати сертифікат і змогу застосувати знання на практиці. Де шукати новини, ідеї та лайфхаки про сучасний світ інновацій?

Coursera

Масштабна платформа, яка нагадує онлайн-університет з безліччю тематик на вибір. Наразі серед найпопулярніших курсів: «Біткойн і технології криптовалют», «Вступ до технологій геному», «Інноваційні технології: від смартфонів до інтернету речей». Курси складаються з відеолекцій, які виходять раз на тиждень, тестових завдань і підсумкових проектів наприкінці кожного навчального тижня. Багато курсів підтримують цікаву систему оцінювання: колеги по курсу оцінюють роботи інших студентів. Оцінки виставляються об’єктивно, із зауваженнями та фідбеками.

Результат пошуку зображень за запитом

ЕdX

Девіз платформи «Проходь онлайн-курси від найкращих університетів світу» говорить сам за себе. Курси чимось нагадують реальні навчальні програми студентів, оскільки й засновані вони були Гарвардським та Массачусетським університетами. Платформа пропонує блоки курсів з певних предметів: «Вступ до комп’ютерних наук», «Розробка програмного забезпечення», «Ефективне мислення за допомогою математики» і багато іншого. Курси платні, але якщо тебе не цікавить отримання сертифікату, то можна пройти й безкоштовно.

Результат пошуку зображень за запитом

Udacity

На платформі можна знайти як курси з програмування, так і з різних напрямів ІТ, психології, генетики, дизайну. Під час навчання ти не тільки вивчатимеш теорію і виконуватимеш завдання, а й працюватимеш над повноцінним проектом. Користувачі дивляться короткі відео з поясненнями й відразу виконують невеликі таски з автоматичною перевіркою. Розробники Udacity формують групи студентів і призначають координаторів, тому на форумі завжди можна спитати пораду або поділитися досвідом. На платформі можна заплатити не за повний курс, а за місячний доступ до нього — виходить, чим швидше проходиш навчання, тим менше платиш.

Результат пошуку зображень за запитом

Codeacademy

Для професіоналів ця платформа буде нецікавою, а от тим, хто тільки починає розбиратися в технологіях, вона ідеально підійде. Codeacademy допомагає розібратися з різними мовами програмування (JavaScript, Python, PHP і т.д.). Тут навчають основним принципам програмування, дають практичні курси, завдання та можливість спілкуватися на форумах. Курси не прив’язані до часу, тож деякі з них можна пройти за кілька днів. За допомогою нескладних завдань користувачі можуть створювати ігри чи інтерактивні анімації — саме те, що потрібно новачкам на початку їхнього шляху. Крім цього, можна отримувати фідбеки від спеціалістів у технології.

Результат пошуку зображень за запитом

Khan academy

Сайт містить більше 6500 відеороликів, які стосуються абсолютно різних тематик: можна знайти курси як про лінійну алгебру, так і про мистецтво Африки. Села Хана, засновника платформи, називають найефективнішим вчителем світу — йому одному з перших вдалося реформувати систему навчання, надавши доступ до онлайн-курсів з різним тематичним діапазоном. Матеріали платформи перекладені на понад 65 мов, серед яких українська та російська. Крім відео користувачі можуть отримувати практичні завдання. Академія Хана не дає професійної освіти та формального підтвердження курсів, проте ідеально підходить для покращення знань і розуміння складних тем.

Результат пошуку зображень за запитом

ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ Edutainment: 5 серіалів про технології
 
ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ To-watch-list: 10 фильмов о будущем планеты

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.