Спецпроект

Учені виявили, що щастя в шлюбі закладене в наших генах. Як гормони та ДНК впливають на стосунки


Від чого залежить щасливий шлюб? Щирі почуття, співпадіння в характерах, довіра і впевненість один в одному — це все добре. Але що, якщо наші гени вже давно все визначили за нас? Виявляється, ДНК відповідає за сімейне життя і стосунки в подружжі. Чи означає це, що можна просто розслабитися і чекати, поки «твоє тебе знайде»?

Як біологія впливає на наше соціальне життя

The Telegraph повідомляє, що вчені з Йельського університету провели експеримент, у ході якого дослідили стосунки 178 пар віком від 37 до 90 років. Практично у всіх цих людей було дещо спільне — порівняно висока стабільність у стосунках і … ген. Учені фокусувалися на дослідженні генетичних варіацій, які впливають на виділення окситоцину — гормону, який відповідає за почуття любові та прив’язаності (також відомий як генотип GG). Крім цього, виявилося, що окситоцин має відношення до широкого спектру соціальної поведінки.

Дослідники виявили, що люди, у ДНК яких є генотип GG, менш схильні переживати підвищене відчуття тривоги в стосунках. Воно може розвинутися здебільшого через попередній негативний життєвий досвід і зазвичай сильно впливає на самооцінку і постійний пошук підтримки.

Під час іншого експерименту дослідники запросили до розмови 79 пар, кожна з яких повинна була розмовляти про свої проблеми, не пов’язані із сімейним життям. Протягом 10 хвилин люди спілкувалися, а потім відповідали на деякі питання, наприклад «Як сильно ви відчували підтримку партнера?». Після цього науковці взяли в кожного учасника експерименту зразок слини для визначення генотипу. У результаті виявилося, що певні гени впливають на важливі процеси в стосунках. Різні генотипи білка OXTR містять генетичні комбінації, які впливають як на поведінку чоловіків, так і жінок.

Річард Метсон, доцент психології Бінгемтонського університету, пояснює, що раніше результати досліджень лише натякали на те, що генетичні фактори можуть впливати на якість шлюбу. Або на те, що окситоцин тісно пов’язаний з підтримкою, яку люди отримують від соціуму. Проте вони стали першими, хто довів, що відмінності в специфічних генах, пов’язаних з функціонуванням окситоцину, прямо впливають на шлюб. Це відбувається частково тому, що ці гени мають відношення до того, як люди отримують і надають підтримку партнерам.

Для якості шлюбу найважливішими виявилися генетичні варіації в певних місцях на OXTR у чоловіків. Останні, маючи певний генотип, який інші дослідники традиційно пов’язували з ознаками соціальної недостачі, були більше задоволені отриманою підтримкою. У свою чергу незадоволеність підтримкою вказувала на їхню незадоволеність шлюбом.

Це дослідження доводить, що людей у шлюбі об’єднує дещо більше, ніж бажання і навіть спільні спогади. Гени — це те, що визначено нашою природою і, у свою чергу, визначає наші стосунки.

Тож де шукати своє кохання?

Учені сподіваються, що результати досліджень слугуватимуть основою для додаткового вивчення OXTR як постійного показника якості шлюбу, а ще заохотять науковців звернути пильнішу увагу на роль генетичних факторів у соціальних стосунках.

Для шлюбу гени мають велике значення. Вони відповідають за те, якими ми є особистостями, а особистість напряму відповідає за шлюб.

Це важливо для тебе, тому що…

Природа сама про все подбала, а дослідження вкотре доводять, як багато залежить від речей, які зовсім не залежать від нас. Зате наука на все має відповідь.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.