Спецпроект

11 простих звичок на кожен день, які допоможуть врятувати планету


Батьки з дитинства вчать своїх дітей бережно ставитися до порядку і чистоти. Хтось так і залишається «борцем за чистоплотність», а хтось будить внутрішнього бунтаря і вперто намагається суперечити правилам 🙂 У старшому ж віці ми самі стаємо відповідальні за навколишнє оточення. І не тільки в кімнаті чи квартирі, а й у ширшому масштабі. Ми несемо відповідальність за нашу планету. В екології з’являються нові тренди, а проблеми залишаються ті ж самі. Наша планета стільки всього робить для своїх жителів, що цілком заслуговує на вдячність. Її не обов’язково виражати через глобальні речі — ми нагадаємо тобі про маленькі кроки на шляху до великих змін.

Викидай менше сміття

Все просто — старайся купувати менше речей і, як наслідок, будеш менше викидати. У світі занадто багато пластику, вчені постійно винаходять нові способи очистки океану і атмосфери. Конс’юмеризм, усілякого роду революції і прогрес довели планету до того, що зараз вона утримує на собі більше 9 млрд тонн пластмаси. Подумай, наскільки простіше їй було б, якщо би ми не використовували і не викидали так багато цього матеріалу? Для цього достатньо просто замінити пластикові предмети на більш екологічні варіанти: скляні пляшки, екосумки, власний набір столових приборів замість одноразового.

sea ocean GIF by PRI

Пери одяг у теплій воді

Якщо би ми всі при побутових справах не використовували гарячу воду, це би дозволило зекономити кілька десятків тисяч барелів нафти на день. Більше того, варто кожного разу заповнювати пральну машинку повністю, а не прати одяг, як тільки він забруднюється.

Відповідально стався до гаджетів

Техніка теж не вічна і з часом виходить з ладу. Наші телефони, комп’ютери чи телевізори зроблені з металу та пластику, які дуже шкідливі для екології. Але крім цього, із старих батарейок ще й витікають небезпечні шкідливі речовини, які потім потрапляють у місця захоронення відходів. Старайся здавати старі девайси в пункти утилізації, а якщо ноутбук, наприклад, ще працює, подаруй тим, кому він може бути потрібен.

climate change animation GIF

Готуй менше страв із м’яса

Якими би гурманами деякі з нас не були (пишу ці рядки і шкодую про пустий холодильник), усе ж треба пам’ятати, що м’ясо та їжа тваринного проходження — найбільш енергоємні продукти. Зменшення кількості м’яса дуже сильно повпливало би на викиди парникових газів у повітря. Це зовсім не означає, що треба ставати веганом, але знизити споживання м’яса можна спробувати. Якщо ціль здається нереальною, то можна почати з невеликих змін, наприклад, на місяць відмовитися від телятини. Скоро взагалі можна буде спробувати штучно вирощене м’ясо — інтрига!

P. S. Це не так складно, якщо ти студент 🙂

kfc love GIF

Запаковуй подарунки креативно

Подарунковий чи обгортковий папір можна використовувати повторно. А ще краще — оформляти подарунки за допомогою газет, старих карт або навіть матеріалів з непотрібного одягу. Крім того, що такий підхід оцінить отримувач подарунку, ти ще й суттєво допоможеш екології.

Не забувай про світло

Я дуже добре памятаю, як у дитинстві часто чула фразу «не забудь вимкнути світло в кімнаті». Це вже дійшло до рівня автоматизму, бо я ж знала — якщо не вимкну, доведеться повертатися. А така проста звичка, між іншим, дуже допомагає екології та й взагальні підвищує комфорт. По-перше, світло — це електрика, яка не завжди виробляється екологічними способами (на теплових і атомних електростанціях). А по-друге, постійно включені лампи порушують цикл нашого сну.

light turn off GIF by Alexis Tapia

Купуй місцеві продукти

Складно навіть уявити, наскільки забруднюється навколишнє середовище від того, що продукти в місцеві супермаркети везуть з інших країн і материків. Цей процес виробляє величезку кількість парникових газів, а вибираючи продукти, вирощені в твоєму регіоні, можна суттєво зменшити їх викиди.

Налаштуй температуру в будинку

Якщо ти користуєшся отеплювальною системою або кондиціонером, спробуй знизити температуру всього на один градус взимку і підвищити на один градус влітку. Справа в тому, що кожен градус може зберегти до 10% загальновживаної енергії.

Віддавай вішалки на переробку

Вішалки зазвичай роблять із сталі, яка дуже складно піддається переробці. Тому замість того, щоб викинути стару вішалку, краще здай в хімчистку, де вона завжди буде потрібною.

climate change fashion GIF by Canco

Читай електронні книги

Можливо, у паперових книгах і справді є щось особливе — запах, палітурка, звук сторінок, які перегортаються… Але статистика змушує подивитися на це з іншого боку: з одного дерева виробляється 16,67 пачки або 8,3 листка паперу. Старайся віддавати перевагу електронним засобам (комп’ютерам, телефонам, е-книгам).

Старайся більше гуляти

Ця порада взагалі може викликати в тебе посмішку на обличчі. Особливо зараз, навесні, коли погода сама кличе тебе на вулицю, можна поєднати приємне з корисним. Рух без автомобілів і громадського транспорту може зменшити викиди вуглекислого газу в повітря. Звичайно, складно всюди пересуватися пішки, особливо у великому місті, але спробувати можна. Та й програмка в телефоні похвалить тебе за щоденні 10 000 кроків.

fashion world GIF by Canco

ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ 7 звичок, якими ми несвідомо шкодимо планеті

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.