Спецпроект

Edutainment: 5 серіалів про технології


Наука і техніка — страшні слова для гуманітаріїв. Перші асоціації, які з’являються, — цифри, коди, формули… брр! Насправді ж усе не лише не страшно, а й дійсно захоплююче. От тільки як привити любов до світу точних наук тим, хто рахує букви в словосполученні «дезоксирибонуклеїнова кислота»? Фільми та серіали — класична панацея від життєвих труднощів. Ті серіали, які ввійшли до підбірки, будуть цікавими не лише тим, хто хоче більше дізнатися про технології, а й студентам, спеціалістам чи просто аматорам у відповідній сфері. Тут не буде «Теорії великого вибуху» чи «Пуститися берега». Дивися, що ще цікавого пропонує нам світовий кінематограф.

Модифікований карбон (Altered Carbon), 2018

altered carbon GIF

Науково-фантастичний серіал, дія якого відбувається через 350 років у майбутньому. У цьому світі люди можуть завантажувати цифрові версії себе на «стек» — пристрій, вмонтований у шию. Це означає, що люди можуть мінятися тілами або апгрейдити їх. Тема модифікації людського організму стала широким полем для досліджень сучасних вчених і стартапів підприємців. Сюжет серіалу крутиться навколо вбивства наймогутнішої людини на Землі. Дослідити його смерть береться солдат-посланець. Серіал знято за мотивами кіберпанк-роману Річарда Моргана (2002).

Містер Робот (Mr Robot), 2015

mr robot serie GIF

Америнський психологічний серіал, який демонструє, на що здатна одна людина, яка вміло користується ПК. Головний герой — інженер кібербезпеки і хакер, який страждає від клінічної депресії та соціопатії. Він залучений до конспіративної теорії стосовно зламу найбільшої корпорації в Америці. Серіал описує найбільш заплутані, але надзвичайно цікаві тенденції сучасних технологій: від впливу криптовалюти на світову економіку до існування технологічних монополій.

Зупинись і гори (Halt and Catch Fire), 2014

lee pace joe macmillan GIF

Головні герої серіалу живуть у ХХ столітті. Комп’терна індустрія тільки-тільки починає розвиватися і люди намагаються винайти щось, що «підірве» інноваційний ринок.  А в одному з міст у США розвивається фірма ІВМ, яка активно прогресує в своїй індустрії. Кожна серія — це окремий етап у розвитку комп’ютерного бізнесу і операційної системи ІВМ. Це історія про успіх, конкуренцію, заздрість і віру в свої сили.

Кремнієва долина (Silicon Valley), 2014

pied piper silicon hbo GIF by Silicon Valley

Серіал для тих, хто хоче трохи розслабитися і не забивати собі голову складними інтригами та історіями про технологічні революції.  Це комедія про програміста, який винаходить сервіс для розпізнавання музики (який, виявляється, нікому не потрібен). Усі компанії, до яких він звертається з пропозиціями, з насмішкою відмовляють герою. Одного дня раптом виявилося, що за цим сервісом стоїть потужний алгоритм. Тоді і починається найцікавіше. Серіал показує усі сторони життя Кремнієвої долини: від провідних стартаперів до мільярдерів, які дивом не вміють поводити себе в соціумі. А ще гроші. Дуже багато грошей.

Електричні сни Філіпа К. Діка (Philip K. Dick’s Electric Dreams), 2017

Результат пошуку зображень за запитом

Серіал піднімає досить нестандартні питання і не на всі дає відповіді. Голоси у  тебе в голові справжні чи вигадані? Нереальна планета насправді реальна? Що маніпулює твоєю свідомістю? І врешті-решт, які сни сняться андроїдам? Центральною темою серіалу є вплив технологій на людство та їхня потенційна небезпека. Водночас автори сценарію роздумують над філософськими темами, а кожна серія знята в іншому стилі та розповідає іншу історію. Одним словом, неоднозначний серіал, який змушує замислитися.

ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ 10 найвідоміших нобелівських лауреаток

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.