Спецпроект

Що читає Юрій Филюк: 3 книжки must-read від засновника PromPrylad та Urban Space 100


Раніше редакція ImpactLab мала нагоду поспілкуватися з Юрієм Филюком — підприємцем, активним імпакт-інвестором і засновником таких проектів, як Urban Space 100, PromPrylad, «Тепле місто» та ін. Людина, яка реформує Івано-Франківськ і мотивує інші регіони, ділиться своїми улюбленими книгами. Для знань, натхнення та цікавих роздумів.

«Good to Great» («Від хорошого до великого»), Джим Коллінз

Коли Юрій на одному івенті зустрівся з власниками GoodWine, вони почали обговорювати стратегічні цінності та пріоритети в роботі. Мова зайшла про літературу, корисну підпримцям-початківцям. Співпадіння чи ні, та і Юрій, і його товариш почали будувати свій бізнес під враженням від «Good to Great». Автор книги розповідає, чому одні компанії роблять «прорив», а інші так і не рухаються з місця. Він допомагає зрозуміти, як розширити виробничу потужність компанії і перетворити власний бізнес у справжнього «кита» індустрії. Коллінз відштовхується від результатів власних досліджень, аналізуючи елементи успіху відомих компаній, а саме дисципліновані люди, структуроване мислення, повна координація дій. Яскраві приклади підкажуть, як треба чинити, а яких речей краще уникати. А й справді, для чого повторювати помилки інших, якщо можна акуратно рухатись своїм шляхом?

Пов’язане зображення

«Економіка добра і зла», Томаш Седлачек

Це книга для тих, хто хоче розібратися в економіці, але раніше особливо в тему не вникав. Написана просто і доступно, вона може стати такою собі «абеткою» для людей, які тільки починають подорож до світу економічних понять. Саму книжку можна розглядати як пригодницьку подорож, де крім сухих термінів і статистики є багато авторських міркувань про світ і роль людини в ньому. Томаш дає оригінальний погляд на наукову дисципліну, яку багато хто вважає заплутаною та нецікавою. А от і неправда. Основне — правильно подати інформацію.

Економіка добра і зла обкладинка

«Ефект Медичі», Франс Йохансон

Автор книги стверджує, що дисциплінарна наука мертва. Він вважає, що майбутнє лежить там, де перетинаються різні концепції, дисципліни і культури. Немає нічого чітко розподіленого і однозначного — для того щоб робити іноваційні відкриття, винахідники XXI століття повинні виходити за рамки звичних областей і озиратися навколо. Ризикувати, щоб досягнути цілі, переступати через невдачі і вчитися на помилках — ці звички повинні стати базовими для підприємців. «Ефект Медичі» — це нестандартна книга про креатив. Теоретичні положення ілюстровані багатьма яскравими прикладами, які виводять книгу далеко за межі інформативності.

Пов’язане зображення

Юрія можна назвати радше прихильником медіа, а не друкованих видань. Він намагається слідкувати за останніми тенденціями, а це найкраще робити через онлайн-ресурси. Юрій віддає перевагу персональній аналітиці певного кола спеціалістів, які трактують інформацію через власну призму. Таким чином, Hromadske та The Economist – у топі порталів підприємця. Тут він знаходить актуальні новини, натхнення та мотивацію.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.