Спецпроект

10 технологій, які змінять світ у найближчі 20 років − прогноз Білла Гейтса


Серед величезної кількості інновацій важливо «розпізнати» ті, що дійсно можуть змінити світ. Іноді в таких питаннях краще довіряти професіоналам – людям, які присвячують своє життя відповідній сфері. Білл Гейтс, засновник імперії Microsoft і філантроп, проаналізував останні досягнення науки й спробував передбачити, які з них «вистрілять» у 2019 році і змінять світ.

Мільярдер взяв участь у MIT Technology Review — щорічному огляді технологій, які суттєво впливають на життя людей. У вступі до виступу він зазначив, що історично технології покликані робити наше життя довшим і простішим. Але він вважає, що, оскільки люди й так живуть набагато довше, ніж раніше, час змістити фокус із довголіття на задоволення від життя. Зараз люди знаходяться на точці зіткнення цих двох завдань − це робить інноваційний процес ще цікавішим.

Більшу частину свого заробітку Білл віддає на благодійність або підтримку проектів, які він вважає вартими уваги. Його цікавлять ініціативи, які допоможуть зробити світ більш цілісним, здоровим і справедливим місцем. Ось технології, які він вважає пріоритетними для суспільства майбутнього.

Навчання для роботів

Не дивно, що багато проектів, які цікавлять Білла, стосуються програм оздоровлення і благополуччя − він приділяє багато уваги покращенню умов життя по всьому світу. Одним з перших проектів мільярдер назвав Dactyl − програму, яка «дресирує» роботів і допомагає їм розвивати дрібну моторику, наприклад, підкидувати предмети. Розробники навчають роботів мити посуд, одягатися та грати в ігри.

Боротьба зі змінами клімату

Ще один проект — розробка машин, які зможуть «виводити» вуглекикислий газ із повітря, щоб зменшити негативний вплив змін клімату. Це один з найдорожчих і найскладніших способів боротьби з потеплінням, але якщо інших дієвих варіантів немає, треба змиритися. Наразі цим займається канадський стартап Carbon Engineering (у якому Білл Гейтс, до речі, є інвестором) і Climeworks, розташований у Цюріху.

Персоналізована вакцина

Компанії BioNTech і Genentech працюють над створенням вакцини проти раку, адаптованої до потреб певних пацієнтів.  Їхня вакцина особлива тим, що знищує ракові клітини за допомогою виявлення мутацій, різних для кожної пухлини. Стартапи, що стосуються здоров’я, − те, що потрібно людству на етапі такого стрімкого розвитку медицинських технологій, вважає Білл.

М’ясо в пробірці

Лідерами в індустрії з виготовлення штучного м’яса є Beyond Meat та Impossible Foods. Вони пропонують спробувати бургери з рослинних інградієнтів і м’яса, вирощеного в лабораторії. Мільярдер інвестує в ці компанії, оскільки вже неодноразово було доведено, що таке м’ясо набагато корисніше для навколишнього середовища. Для його виготовлення потрібно в 4−25 разів менше води і в 6−20 разів менше корисних копалин.

Колоноскопія — нестрашна процедура

Білл також згадує про капсулу з міні-мікроскопом, яка дозволяє лікарям легше перевіряти, чи є в дітей і немовлят проблеми з кишечником. Для цього не потрібно застосовувати анестезію, дитина просто повинна проковтнути капсулу. До речі, раніше ми вже писали про те, як заохотити дітей ковтати неприємні таблетки.

Безпечна ядерна енергія

У список також входить технологія з дизайну нових ядерних реакторів, які зроблять ядерну енергію дешевшою і безпечнішою. Реактори, які зможуть зменшити викиди вуглецю в повітря, суттєво вплинуть на стан екології.

Розумні біотуалети

Біотуалети − ще одна ініціатива, яка цікавить Білла. Точніше, їх «оновлена версія». У майбутньому планують розробити механізм, який зможе одночасно обробляти й утилізувати відходи (навіть правильно сортуючи їх). The Gates Foundation інвестував $200 млн у гранти для підтримки цієї технології.

Кардіограма як предмет гардеробу

Портативна електрокардіограма є ще однією інновацією, про яку розповідає Білл. Оскільки щороку близько 790 000 американців переживають серцевий напад, така технологія є надзвичайно потрібною. Вона відслідковує й аналізує електросигнали в тілі людини, повідомляючи про частоту серцебиття.

Тест для ембріона

Крім цього, Білл згадує про тест на кров, який дозволяє передбачити, чи не народиться дитина передчасно. Він дозволятиме виявити деякі патології на ранніх етапах вагітності, щоб можна було їх уникнути. Білл зазначає, що здорове суспільство матиме більший потенціал до розвитку і, як наслідок, зможе швидше досягти благополуччя.

Електронні помічники

Білл сподівається, що в майбутньому кожен охочий зможе завести собі асистента із штучним інтелектом, який допомагатиме людям виконувати рутинну роботу. Оскільки основним пріоритетом життя майбутнього суспільства мільярдер вважає особисте задоволення, то такі помічники будуть дуже корисними. Можна ж витратити час на щось приємніше й цікавіше, аніж монотонний скролінг електронної пошти.

Намагаючись передбачити майбутнє, через 20 років мільярдер хотів би бачити більше технологій, спрямованих на покращення добробуту по всьому світу.

Я думаю, що світлі голови майбутнього будуть більш зосереджені на метафізичних питаннях: як зробити людей щасливішими? як налаштувати стосунки? як допомогти людям вести повноцінне життя?

Відповіді на ці питання Білл хотів би отримати у 2039 році, оскільки це означатиме, що люди успішно впоралися з «головним болем» і глобальним потеплінням.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.