Спецпроект

На якому місці опинилась Україна за рівнем гендерної рівності на роботі – The Guardian


Гендерна рівність  наразі є одним з пріоритетів демократичних держав. Оскільки Україна в їхньому числі, то й наші роботодавці намагаються підтримувати належний рівень гендерного розподілу на роботі. Це важливо для обох сторін – і чоловіки, і жінки повинні співпрацювати і боротися за рівність у робочому процесі. До речі, ще в 2015 році на прикладі США і Фінляндії вчені дійшли висновку, що компанії, керовані жінками, мають більше шансів пережити фінансову кризу. The Guardian повідомляє, що Україна зайняла 88-ме місце в рейтингу країн щодо гендерної рівності на роботі.

Цікаво знати, що Бельгія, Данія, Україна , Франція, Латвія, Люксембург і Швеція – це єдині держави, які закріпили гендерну рівність стосовно праці на законодавчому рівні. В експерименті дослідники проаналізували гендерну дискримінацію в 187 країнах і виявили, що ще 10 років тому жодна з них не надавала чоловікам і жінкам рівних законних прав. Це вже як мінімум одна хороша новина — прогрес!

У ході дослідження оцінювали індекси, що впливають на економічні рішення, які приймають жінки протягом розвитку кар’єри.

8 показників брали до уваги при дослідженні:

  • Можливість жінок переїжджати та подорожувати під час роботи
  • Рівень зарплати
  • Наявність сім’ї та дітей
  • Наявність приватної власності та активів
  • Фактори, які впливають на рішення жінок піти на роботу
  • Одруження
  • Жіночі керівні позиції в бізнесі
  • Пенсійне законодавство

Таким чином, Україна отримала 75,78 бала, опинившись між Білоруссю і Замбією. Нашу країну випереджають Азербайджан, Японія, Молдова, Мексика, Зімбабве та багато інших.

Незважаючи на видимий загальний прогрес, у деяких державах впровадження реформ не обов’язково призвело до зміни ситуацій на місцях. На жаль, навіть оцінка в 100 балів не гарантує 100% рівності. Різниця в заробітній платі, наприклад, досі залишається однією із суттєвих проблем: зокрема, у Швеції жінки заробляють на 5% менше, ніж чоловіки, у Великобританії — на 8% менше. В Україні ж зарплата чоловіків у середньому вища на 24%. Спеціалісти прогнозують, що для досягнення повної економічної гендерної рівності людству знадобиться 217 років. Поживемо — побачимо? 🙂

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.