Спецпроект

Як VR-технології борються з насильством над дітьми


Технології покликані зробити наше життя не лише комфортнішим, але й безпечнішим. В Україні щороку 3 млн дітей стать свідками або жертвами домашнього насильства. Тож інноваційна технологія VR може виявитись дуже корисною для вирішення цієї проблеми. Оскільки діти — це соціальна категорія, яка особливо страждає від насильства, важливо привернути увагу до цієї проблеми, а інновації — це, як виявилось, доступний і дієвий спосіб.

Як це працює

VR-технології — це тривимірний простір, створений за допомогою комп’ютера, який відтворює фізичну присутність у точках віртуального світу. Він передається людині за допомогою відчуттів зору, дотику і слуху.

Технологія віртуальної реальності, яка дозволяє соціальним працівникам відчути, що переживає дитина, яка піддається насильству, допоможе скоротити злочини з елементами нападу, особливо від кримінальних угруповань. Соціальний працівник проходить «дієве» навчання і можливість перенестись у небезпечну ситуацію, в якій опинилась дитина. Відчувши проблему конкретно на собі, переживши те, що відчуває дитина, працівник зможе оцінити ситуацію з іншої точки зору. Це дасть можливість підібрати нові моделі роботи з дітьми, інші підходи до сеансів, алгоритми дій для дітей. Якщо спеціалісти почнуть більше розуміти поведінку жертви і нападника, то зможуть знизити рівень криміналу й домашнього насилля. Уних зявляться відповіді на конкретні питання й пояснення певних явищ, які доросла людина не може розглядати так само, як і дитина. Планується розробити новаторську технологію, яка буде використовуватися більш ніж 30 органами влади й організаціями. Вона покликана допомогти вчителям, суддям і соціальним працівникам поглянути на проблему насильства над дітьми з іншого боку та значно глибше.

Хто це придумав

Наразі Cornerstone (IT-компанія, що є піонером передових технологій) веде дослідження в межах лондонських районів, щоб зрозуміти, як запобігти нападам та експлуатації дітей бандами. Більше того, у регіона нагальною є потреба дерадикалізації мусульманських підлітків, чим компанія теж планує зайнятися.

Пов’язане зображення

Така VR-програма — перша в своєму роді. Вона надає працівникам спеціальну гарнітуру, аби вони пережили приниження, нехтування, насильство над дітьми саме з точки зору останніх. Голова Консультативної юридичної служби з питань дітей і дорослих Ентоні Дуглас зазначає:

Батьки й опікуни можуть поглянути на важливі сімейні питання по-іншому. Відчути домашнє насильство набагато легше, якщо зануритися в ситуацію за допомогою VR-технологій, що є значно ефективнішим, ніж звичайні навчальні програми. Це потенційний метод вирішення глобальних соціальних проблем.

Очевидно, що дитині буде набагато легше «гратися» з віртуальною реальністю, ніж сидіти навпроти працівника поліції і все йому розповідати. Коли мова йде про такі делікатні питання, як сексуальна експлуатація, напади вуличних банд або насилля всередині сім’ї, діти навряд чи відкриються повністю. VR допоможе залучити дітей до співпраці і наштовхне їх на правильний життєвий вибір. Проект досить амбіційний і вимагає багато зусиль, але немає сумніву, що він виправдає очікування.

Як це працює

Поки що програма містить 12 епізодів, які дозволяють розглянути епізоди насильства на різних етапах життя дитини — від народження до підліткового віку. Наприклад, один з епізодів показує, як немовля лежить і кричить у ліжечку, а родичі або люди навколо на це не зважають. Програма демонструє, як такий досвід вплине на поведінку дитини в школі. З тих дитячих соціальних працівників, які тестували програму останні два роки, 100% підтвердили, що це може стати безцінним інструментом для роботи.

Дуглас пояснює, що одноденна сесія навчання з VR-технологією може замінити кілька місяців традиційного сесійного навчання, яке включає інтерв’ю та рольові ігри. Програма допомагає розвинути відчуття емпатії та покращити становище дітей, які наразі перебувають під опікою. Стандартні два-три роки традиційного навчання тепер можна буде замінити кількома днями роботи з дітьми, і ефективність процесу при цьому не знизиться. Як наслідок, багато сімей, які випробували на собі VR-технологію, змогли зберегти стосунки.

Далі буде

Наразі розробники хочуть просувати ідею далі і співпрацювати з ігровими компаніями, щоб дозволити користуватись технологією саме молоді. Віртуальна реальність дозволить людям «навмисно втручатися» в певні життєві ситуації і, зрештою, змінювати їхнє життя.

Тэги:
Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.