Спецпроект

Безпритульні діти будують власну школу – соціальна ініціатива


 Люди часто думають, що ті, кому пощастило менше, самі в цьому винні. Мовляв, якби хотіли — могли б жити краще. Насправді, це зовсім не поверхнева проблема, і варто докласти серйозних зусиль, щоб ситуацію покращити. Більше того, з перевагами для обох сторін. Організація Positive Tomorrows цим і керувалася, запускаючи проект для підтримки безпритульних дітей у штаті Оклахома, США.

Мета організації

Компанія вирішила допомогти безпритульним дітям надолужити те, чого вони не отримують в силу своєї життєвої ситуації: освіта, харчування, гарні умови життя. У новій школі облаштували «харчову лабораторію», де діти, які не мають власної кухні, можуть готувати разом з родичами. Також є приміщення пралки, де вони можуть попрати та висушити брудний одяг. В іншому крилі будівлі організований так званий «простір для батьків», де вони можуть отримати консультацію з питань пошуку житла, харчування та працевлаштування.

Результат пошуку зображень за запитом

Організатори планують відкрити основний кампус у вересні. Він є частиною неприбуткового проекту, що працює з дітьми, яким би складно було вчитися в звичайних школах. Навчаючись тут, вони зможуть наздогнати програму, принаймні для того, щоб змогти потрапити до стандартних класів. Сьюзан Агель, виконавчий директор некомерційної організації Positive Tomorrows, зазначає:

Що особливого в школі

Свою роботу організація почала в 2002 році з відкриття приватної школи, але сучасний проект спрямований виключно на допомогу безпритульним дітям. Перед тим як почати роботу, архітектори звернулись по допомогу до потенційних учнів. Вони просто дали їм пустий аркуш паперу і попросили викласти на ньому усі побажання стосовно майбутньої школи. Діти могли намалювати свою мрію, яка згодом буде втілена в реальність. Однією з перших речей, про яку попросили діти, був простір для спілкування з друзями. Вони пояснили, що не всі діти святкують дні народження і, як правило, у звичайних школах вони залишаються поза так званим «соціальним календарем» – вони не ходять в гості і не залишаються на ночівлю з друзями. Positive Tomorrows дасть можливість наймолодшим насолоджуватися спілкуванням, вечірками і спільними заняттями досхочу.

Результат пошуку зображень за запитом

Крім цього, організатори школи хочуть створити домашню атмосферу всередині школи. Те, чого дітям не вистачало протягом життя, можна буде отримати тут. Перше, що вони бачать, коли заходять у будівлю, — це їдальня, яка тут називається «сімейною кімнатою», з якої завжди пахне їжею. На задньому дворі є дитячий майданчик, а на передньому — веранда для групових занять. Багато уваги тут приділятимуть поповненню словникового запасу дітей. Агель згадує ситуацію, коли волонтери прийшли до безпритульних дітей, щоб пригостити їх домашнім печивом і почали розповідати, як його приготувати самотужки. Тоді одна дитина підняла руку і спитала, що означає «homemade».

Особисто в мене в дитинстві була мрія про власний будиночок на дереві. Архітектори і тут прислухалися і організували щось подібне всередині школи. Такий «критий простір» слугує місцем для відпочинку або читання. Оскільки багато дітей турбуються про безпеку, школа захищена огорожею і системою безпеки. Деякі діти можуть зберігати свої «коштовності» (іграшки) у школі, є також місце для сну для тих, хто не виспався. Кому потрібно в душ, може скористатися ним у школі. А ще в школі буде ціла шафа з одягом і взуттям, які діти можуть брати безкоштовно. Школа буде розташована поруч з будівлею ReMerge — це програма, яка заміняє вагітним жінкам і матерям ув’язнення. Таким чином, учні, чиї матері знаходяться там, зможуть їх навідувати.

Школа планує вмістити 210 дітей віком від немовлят до восьмикласників. Наразі простір може обслуговувати близько 80 учнів. У самому штаті Оклахома навчається більше 5000 безпритульних дітей, а подумайте тільки, скільки таких ще не відвідує школу. Проте Positive Tomorrows зосереджена саме на тих дітях, які в принципі не мають місця проживання, а не на тих, хто, наприклад, живе у родичів. Школа інтенсивно працює з батьками і родичами дітей, щоб допомогти їм знайти роботу й житло. Коли ситуація в сім’ї стабілізується, діти зможуть повернутися до державних шкіл, наздоганяти і, можливо, навіть переганяти однокласників. Агель задоволена:

Ми бачимо, як тут змінюються маленькі життя. Діти бачать, яким може бути їхнє майбутнє і роблять несміливі кроки до здійснення своїх мрій.

Більшість дітей, які переступають поріг школи, не знають, як виглядає нормальне життя, навчання й спілкування. Вони навіть і не сподіваються на те, що може бути по-іншому. Тим не менше достатньо просто мати і бачити надію. Цим і займаються Positive Tomorrows — створенням та підтримкою надії.

 

Тэги:
Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.