Спецпроект

Блокчейн у соціальних проектах: 6 імпакт-орієнтованих компаній, заснованих на блокчейн технології


Слова «блокчейн», «криптовалюта» і «біткоїн» — це не зовсім те, що асоціюється із суспільним благом, волонтерством і гуманітарною допомогою. Тим не менше люди зрозуміли, що технології — це не завжди відокремлена сфера, а часом і навпаки, допомога соціальним проектам. Усе більше підприємств фокусують свою діяльність на імпакт-інвестуванні — бізнесі, у якому соціальний фідбек рівноцінний матеріальній вигоді.

Виявляється, завдяки блокчейн-технологіям можна брати участь у вирішенні глобальних проблем: від охорони світового океану до пожертвувань у будь-якій частині світу. Блокчейн-проекти дають можливість допомогти тим, хто цього потребує, об’єднати спільні зусилля і культивувати вирішення екологічних, соціальних, освітніх проблем.

Із зростанням популярності технології компанії шукають різні способи, аби інтегрувати блокчейн у свою роботу — це і безпека, і медіа, і некомерційні організації, і фінансові інститути. Усі стараються знайти вигідні технологічні рішення для роботи з блокчейном і цифровою валютою. Поєднувати приємне з корисним круто, але деякі компанії вирішили радше поєднати корисне з актуальним.

Сьогодні велика кількість компаній приймають вклади в криптовалюті, зокрема BitGive Foundation (пересилає цифрові гроші в екологічні і освітні проекти), Pineapple Fund (пожертвував 5057 біткоїнів у 60 благодійних платформ світу), The Social Alpha Foundation (передає зібрані кошти на підтримку освітніх грантів). Навіть знаменитості долучаються до імпакт-біткоїн-епідемії: LoveCoin (мобільна програма) міняє пожертвування користувача на криптовалюту.

За прогнозами спеціалістів, об’єм світового ринку блокчейну досягне більше $60 млрд вже в 2023 році, оскільки все більше компаній починають використовувати технологію розподіленого реєстру. І хоча блокчейн-технологія все ще перебуває на ранніх стадіях розвитку, вона активно вивчається і береться до уваги такими титанами індустрії, як Softbank та IBM. Наводимо приклад 6 компаній, які використовують технологію блокчейн як допоміжний засіб при підтримці соціальних цінностей.

BitPesa

Це криптовалютна платіжна онлайн-платформа, відома також як BTC Africa. Вона почала співпрацювати з японською страховою компанією Sompo Holdings, яка купила 10-відсоткову частку BitPesa. Альянс зосереджує свою увагу на «цифровізації глобальних послуг з переказу коштів». Поки що платформа працює в Кенії, Нігерії, Танзанії, Уганді, Великобританії та Японії, але надає послуги у 85 країнах. Основна діяльність компанії — побудова глобальної мережі грошових переказів з біткоїном у якості базової валюти, яка полегшує переміщення коштів між країнами ЄС, що розвиваються. Платформа має на меті забезпечити чесну та швидку систему оплати праці для робітників перш за все в африканських країнах. Проект вже отримав більше $5,75 млн від міжнародних компаній.

Provenance

Стартап набув розголосу після того, як відомий інвестор Пітер Гебріел вклав у нього гроші. Компанія базується в Лондоні і займається створенням блокчейн-рішень, які дозволяють відслідковувати логістику і шлях доставки продуктів харчування. Технологія дає можливість покупцям вибирати товари, які випускаються соціально відповідальними виробниками. Блокчейн-ланцюжок дозволяє відслідковувати продукти, матеріали і компоненти продукції. Ідейні натхненники відштовхувалися від того, що треба було підвищити довіру споживачів до харчового сектору, а блокчейн-рішення могли в цьому допомогти. Компанія планує впровадити продукт у роботі з 1000 організацій і вже отримала інвестиції в розмірі $66 тисяч.

Colony

Соціальна мережа, заснована на технології блокчейн. Вона допомагає користувачам створювати компанії і групи в інтернеті для розвитку міжнародних організацій, проведення акцій і збору пожертвувань. Ціль проекту — допомогти активістам запускати рухи з однодумцями. Мережа використовує технологію децентралізації P2P (яка в свою чергу мінімізує проблеми з посередниками). Розмір інвестицій у проект поки не розкривається.

Patron

Одна з японських передових блокчейн-компаній. Вона займається створенням децентралізованої платформи просування за допомогою лідерів громадської думки, щоб усунути неефективність брендового контенту і соціальних медіа. Patron привертає увагу міжнародного співтовариства завдяки стратегічному партнерству і наявності сильної команди радників (лідерів сфери й експертів з блокчейну). Компанія вже отримала прибуток у розмірі $40 млн.

Helperbit

Проект можна назвати унікальним стартапом. Це веб-сервіс, який дозволяє користувачам робити моментальні пожертвування людям, які постраждали від стихійного лиха в будь-якій точці світу. Сайт навіть надає карту кризових зон і список пожертв, які потрібні на даний момент. Усі кошти переказуються без участі посередників у виді банків, а безпосередньо отримувачам (організаціям чи фізичним особам). Система також працює через P2P-технологію, розмір інвестицій у проект поки що не розголошується.

Clean Water Coin

Платформа, розроблена для надання допомоги жителям Африки й інших регіонів, які не мають доступу до чистої питної води. По суті, це звичайний «багатовалютний» гаманець для криптовалюти, але 0,1% від кожної транзакції, виконаної за допомогою сайту, передається в благодійну організацію CharityWater.org. Фонд у свою чергу доставляє питну воду до регіонів світу, що розвиваються.

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.