Спецпроект

Частинки пластику знайшли в підземних водах


Пластик — це той матеріал, з яким люди навчилися справлятися ще давним-давно. Способи його переробки і вплив на екологію давно відомий. У цьому відношенні важливо пам’ятати і про мікропластик, який сьогодні зустрічається всюди — у жителях водойм, столовій солі і навіть пиві. Нове дослідження доводить, що мікропластик може проникати навіть у підземні води. Дослідники зі штату Іллінойс виявили мікропаластик у струмках і колодязях штату.

Мікропластик — це крихітні частинки пластику розміром до 5 міліметрів. Минулого тижня журнал Groundwater опублікував результати першого дослідження, яке виявило частинки мікропластику в тріщинах вапнякових водоносних горизонтів. Через їхню геологічну будову ці горизонти мають високу пористість, тому вони легко вбирають воду з поверхні над ними (і все, що вбирається разом з нею). The Illinois Sustainable Technology Center зібрав 11 зразків підземних вод біля Сент-Луїсу та ще 6 із горизонтів на північному заході штату.

У ході експерименту виявилося, що тільки один зразок не містив частинок мікропластику. Дослідники припускають, що крихітні пластмасові волокна, які вони знайшли, надходять з побутових септичних резервуарів (басейнів). Раніше вважалося, що одяг — це ключове джерело забруднення мікропластиком, тому що кожне прання потенційно допускає відділення сотень тисяч мікрочастинок пластмасових волокон. У даному дослідженні найбільша концентрація пластику, знайдена в зразку, була 15 частинок на 1 л.

Можливо, це і не має суттєвого значення зараз. Дослідники володіють занадто малою частиною інформації про мікропластик у підземних водах, щоб зробити висновок щодо потенційної небезпеки. До того ж, наразі невідомо, як він впливає на людське тіло. Концентрація не є небезпечною, тож поки що хвилюватися не варто, але пам’ятати про якість одягу, який ми носимо, і потенційні ризики від цунамі пластику, яке накрило наше покоління,  важливо.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.