Спецпроект

Як вживання маріхуани впливає на розвиток і ДНК ваших майбутніх дітей


Вживання маріхуани — одна з тем, яка постійно викликає суперечки в сіспільстві. Нескінченні дебати точаться з приводу переваг і недоліків куріння. Останні висновки медиків і дослідників наштовхують нас на думку, що легалізація марихуани для наукових і лікувальних цілей – не така вже й погана ідея. Канабіс вже використовують для лікування епілепсії у дітей. І хоча при бажанні можна знайти й інші переваги канабіс-культури, захоплюватися нею все ж не варто. Sky News повідомляє, що вживання марихуани впливає на експресію генів. Іншими словами, вона викликає структурні і регуляторні зміни у ДНК, що може мати негативні наслідки для здоров’я майбутніх дітей.

Сьюзан Мерфі — наукова діячка, яка керує відділом репродуктивної науки у Дюкському університеті. Вона розповіла, що куріння може призвести до чоловічого безпліддя або навіть до серйозних відхилень у розвитку майбутньої дитини. До речі, дослідження стосувалось як куріння коноплі, так і табака. У ході експерименту науковці протестували аналізи двох груп щурів: тих, яким ввели тетрагідроканнабінол (хімічну речовину, яка може змінювати генетичні компоненти) і тих, яким її не вводили. Після цього вони порівняли аналізи 24 чоловіків, які курять маріхуану щотижня із зразками чоловіків, які курили не більше 10 разів у житті, і то давно. У обох випадках, і стосовно щурів, і людей, марихуана змінила хід розвитку генів у клітинах сперми.

 Мета експерименту

Ми знаємо, що є певні наслідки вживання канабісу щодо регуляторних механізмів у ДНК сперми. Але чи можуть вони передаватися наступним поколінням, ми не впевнені.

Це дослідження важливе передусім тому, що воно може мотивувати чоловіків вести більш здоровий спосіб життя. Одна справа — говорити про маріхуану і її вплив на кількість сперматозоїдів, а зовсім інша — думати про майбутнє здоров’я наших дітей.

Уяви, що твоя ДНК — це своєрідний список інструкцій для вироблення білків, а гени — це невеликі підгрупи цього списку. Наше тіло має деякі «хімічні помітки», так звані метильні групи, які у певних місцях з’єднуються з ДНК. Ці хімічні речовини не змінюють самі гени, але сильно впливають на те, як вони використовуються (наприклад, які інструкції виконуються, а які — ні).

По суті, хімічний тетрагідроканнабінол «вбиває» гени, які беруть участь у рості майбутньої дитини ще в утробі матері. Чим вища його концентрація в організмі чоловіка, тим виразнішими будуть зміни в спермі. Тому науковці радять кинути шкідливу звичку як мінімум за 6 місяців до запланованого зачаття.

Мерфі зазначає, що їхньою метою аж ніяк не є залякування людей або заборона отримання задоволення таким способом. Натомість важливо знати якомога більше про біологію людського організму й ефекти, які можуть стати наслідками шкідливих звичок.

Тэги:
Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.