Спецпроект

12 рекламних роликів, які чіпляють за живе і нагадують про найважливіше


Зворушливі, шокуючі, надихаючі і неоднозначні — такими є соціальні ролики, які змушують нас задуматися над тим, що відбувається навколо. Часом ми знаємо про проблеми, з якими людям доводиться стикатися, але все одно залишаємося осторонь. Соціальна реклама допомагає нам стати ближчими один до одного і помічати те, що насправді завжди було перед очима. ImpactLab зібрав 10 роликів про найважливіше.

Gilette: The Best Men Can Be

Соціальний рух #MeToo запустив широку хвилю обговорень у суспільстві, як серед жінок, так і чоловіків. Компанія Gillette послідувала прикладу і промовисто сказала – токсична маскулінність уже не в моді. Позиціонування компанії, зважаючи на продукцію (прилади для гоління) роками транслювало гендерні стереотипи про мужніх чоловіків, для яких жіночий поцілунок – це найвища нагорода. У Gillette вирішили, що гендерні і соціальні ролі повинні бути переглянуті. А й справді — хіба чоловіки заслуговують такого узагальненого недовірливого і принизливого ставлення? Об’єктивація особистостей — вірус сучасного покоління. Чоловіки теж підтримують і стримують один одного, теж виховують у собі те, що нав’язане особистим бажанням, а не суспільством. Хлопчики, які спостерігають за нами сьогодні, — це чоловіки майбутнього, не забуваймо про це.

Always: Like a Girl

З яких пір фраза «як дівчинка» стала звучати образливо? Бренд Always вирішив перевірити, у якому віці люди починають поширювати і сприймати стереотипи щодо гендерної ідентичності. Як поведе себе маленька дівчинка, коли її попросять показати, як бігають дівчата? А що скаже хлопчик, коли доведеться «битися, як дівчина»? Подібні фрази стали означати слабкість, невпевненість у собі, страх. Тим не менше все більше жінок починають доводити абсолютно протилежне — вони переганяють чоловіків у марафонах, кидають їм виклики і борються із примітивними стереотипами. You go, girl!

Coca-Cola: The Last Customer

Не для всіх календарні свята – це свята. Є ті, хто тяжко працюють заради святкової атмосфери навколо тебе. Запаковують подарунки у Святвечір чи готують бенкет у новорічну річ, навіть не мріючи провести цей час із родиною. Хтось робить це тому, що допомагає батькам, хтось, навпаки, виховує власних дітей, причин може бути безліч. Найголовніше те, що ці працівники вже й забули про основне призначення свята — воно існує для всіх. Coca-Cola запустила соціальну акцію у Філіппінах, щоб подарувати враження 15 тисячам людей, які їх завжди створюють для інших. Важливо пам’ятати, що усі заслуговують на посмішку. Ні, навіть не так. Посмішку не можна заслужити — нею можна поділитися.

American Greetings: World’s Toughest Job

American Greetings — найбільша в світі компанія, яка займається виготовленням вітальних листівок. Хто з нас не хвилювався би перед співбесідою в солідній компанії, про яку відомо тільки те, що вона має філіали в кожному куточку світу та мільйони співробітників? Розмова відбувається по Skype, і роботодавець пояснює вимоги: зайнятість 24/7, мобільність, обід тільки після того, як пообідають партнери, дипломи про вищу освіту у сфері медицини, кулінарії та економіки… Це далеко не повний список. 365 днів на рік, без відпочинку і зарплати! «Це взагалі легально?» — спитаєш ти. А от і цілком, тому що професія мами — найвимогливіша і найскладніша робота в світі.

Dove: Choose Beautiful

Нікому не доводиться вибирати, яким народжуватися. Але кожен може зробити вибір у бік того, яким рости. Dove вирішили перевірити те, як середньостатистичні жінки сприймають свою зовнішність — у які двері вони зайдуть? Для «звичайних» чи для «красивих»? Сумно спостерігати, як маленькі дівчатка, підлітки і дорослі жінки, не вагаючись, відкривають перші. Час задуматися — якщо кожен день ти проживаєш як звичайна, то чому не пройти у сьогодні через інші двері? Ролик доводить, що тільки ми відповідальні за те, як нас зустрінуть по той бік стіни. Хоча частіше за все вона насправді зовсім прозора, як і у відео.

Artifact Uprising: On Legacy

Artifact Uprising — це компанія, яка займається виготовленням фотоальбомів, листівок і фотопам’яток. Вони пояснюють, що набагато більше цінності в спогадах і враженнях, а не в речах. Зворушлива історія про дідуся, який не залишив внукам дорогого спадку чи рахунків у банках. Діти отримають щось набагато більше — фотокнигу, доповнену порадами й уроками від дідуся. Він помістив усе своє життя і навіть більше на друкованих сторінках. Зізнавшись, що сам ще повністю не читав цієї збірки, він зворушується до сліз. А глядача запрошує приєднатися і творити вже сьогодні таку історію, яку потім можна би було друкувати для наступних поколінь.

Google Earth: Homeward Bound

Сьогодні подорожі доступні всім, і важко навіть знайти людину, яка ніколи не покидала хоча б межі власного міста. А що, якщо поїздка виходить примусовою, без узгодженого пункту призначення і на все життя? Google Earth розповідає надихаючу історію чоловіка, якого в ранньому дитинстві відірвали від сім’ї і повезли на інший континент. Усе життя пам’ятаючи про свою справжню родину, знаючи про рідну країну, він сподівався, що одного дня здійснить найскладнішу мандрівку в своєму житті — повернення додому. Дивися, що з цього вийшло, і пам’ятай, що можна вивезти людину з її дому, але навпаки — ніколи.

SaveTheChildren: Second a Day Video

На жаль, зараз українці добре знайомі з війною не лише через соціальні мережі. Тим не менше не варто забувати, що збройні конфлікти відбуваються навіть у цю хвилину в різних куточках світу. Страждають військові, їхні батьки, дружини, друзі, товариші… Діти. Вони вимушені святкувати свої перші дні народження під звуки пострілів, грати перші вуличні ігри, піднімаючи голови на військові літаки, і ховатися в бомбосховищах, доїдаючи залишки, можливо, останніх страв, приготованих мамою. Організація SaveTheChildren нагадує: ми повинні пам’ятати про найбеззахиснішу категорію нашого суспільства. Усі діти повинні мати шанс ставати дорослими бодай трішки пізніше. Мартін Стірлінг, режисер відео, проектує конфлікт у Сирії на Лондон:

«Якщо щось не відбувається тут, не значить, що не відбувається взагалі».

Rio Paralympics: We Are The Superhumans

Це трейлер Паралімпійських ігор в Ріо 2016 року. Він знятий за піснею Семмі Девіса-молодшого «Yes I can», яка виконана музикантами з обмеженими можливостями. Неможливо не захоплюватися силою і вірою цих людей у свої успіхи. Немає жодних перепон на шляху в тих, хто їх не помічає. Якщо кожен з них може щодня доводити, що може, не лише собі, а й усьому світові, то що заважає «могти» в них вірити нам?

Family is Forever

Різниця поколінь. Скільки слів було про це сказано, наукових праць написано і досліджень проведено! І все це ніщо порівняно з реальними ситуаціями, їх спільним вирішенням і винесенням уроків. Задумайся про те, як нашим батькам боляче спостерігати за тим, як ми стрімко ростемо. Не тільки фізично, а й психологічно — думаємо, що світогляд у нас більш правильний, а пріоритети кардинально інші. Безумовно, ми різні — це прогрес і розвиток кожного наступного покоління. Але дозволь родині щоразу помічати, що ти все ще їхня частинка. Ролик доводить: ті, хто виховали тебе один раз, зможуть зробити це повторно. І так до кінця життя.

Code.org: What Most Schools Don’t Teach

Діти йдуть зі школи із знаннями, та не завжди тими, що насправді потрібні в житті. Обставини, труднощі і щоденні виклики вимагають від людей засвоєння набагато ширшої «освітньої програми». Більше того, навчальні плани часто не встигають за стрімким розвитком технологій, через що українці, наприклад, випали з топ-50 інноваційних держав, а Кремнієва долина взагалі ставить під сумнів класичну освіту. Code.org допомагає учням і студентам стати експертами в комп’ютерних науках. У відео технологічні гіганти, зокрема Білл Гейтс і Марк Цукерберг, діляться своїм поглядом на перспективи, які ця сфера дасть майбутнім поколінням. Розповідаючи про власні несміливі перші кроки, професіонали запевняють: немає нічого складного в тому, щоб навчитися кодувати. Але саме код навчить тебе мислити.

Не рекламний, а соціальний ролик. Приємний бонус

ONUKA — Strum 

Як же приємно усвідомлювати, що українська медіаіндустрія свідомо налаштована і соціально активна. Кожен перегляд кліпу Strum — це відрахування з монетизації на підтримку життєдіяльності сміттєсортувальних станцій. Тут поєднується усе — естетика в кадрі, якісний звук і ненав’язливий заклик до підтримки ініціативи. Тільки будьмо чесними: ну хто після такого відео не захоче стати хоч на крок ближчим до вирішення світових екологічних проблем?

 

Тэги:
Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.