Спецпроект

Київська адміністрація встановила систему розпізнавання облич у громадських місцях


Здається, як би правоохоронці не старалися, зловмисники все одно знайдуть нові способи їх обманути. Камери не завжди дають точні результати, а ловити «по гарячих слідах» тим більше рідко виходить. Комунальне підприємство «Інформатика» повідомляє, що відтепер знайти порушників буде ще легше — в Києві тестують новий аналітичний модуль розпізнавання облич.

Ще в червні 2016 року Віталій Кличко доручив комунальним підприємствам Києва встановити камери відеоспостереження в місцях масового скупчення людей (біля освітніх закладів, лікарень, метро). Прохання було зумовлене тим, що криміногенна ситуація в столиці погіршилась, тому треба було підвищувати рівень розкриття злочинів.

Програма «Безпечне місто» встановила більше 4 тисяч відеокамер по всьому Києву. Насамперед системою розпізнавання облич було обладнано камери на станціях метро. ТСН повідомляє, що дана система може ідентифікувати злочинця або загублену дитину з точністю до 95%.

Як працює програма

Система отримує фоторобот порушника, тоді передає програмі, яка аналізує бази даних, зіставляє результати аналізу та відео з камер спостереження і знаходить людину.

Важливо, що система розпізнавання облич ніяким чином не порушує законів про збір персональних даних і приватність. Система робитиме всі фотографії в публічних місцях, а от доступ до них буде тільки в трьох адміністраторів, які дали підписку про нерозголошення інформації, та у правоохоронців. Відеокамери також планують встановити у вагонах метро.

Тэги:
Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.