Спецпроект

У новому наборі емоджі від Apple зобразять людей з обмеженими можливостями


Нам здається, що виразити свої емоції без смайликів практично неможливо. От як поділитися враженнями від подорожі без емоджі з серцем, а висловити комусь співчуття, не відправивши [sad]? Незважаючи на те, що спектр смайлів у Apple доволі широкий, дизайнерам завжди є що додати, аби задовольнити усіх користувачів.

У середньому кожен 7-й житель планети – це людин з обмеженими можливостями (включно з порушеннями моторної, слухової, зорової функцій).

Розробка нових емоджі дозволяє користувачам усвідомити різноманітність людських проблем і зрозуміти, що серед них багато людей з фізичними або психологічними вадами. Справді важливо додати символи, які ілюструють їхні звичкі, засоби персування та предмети вжитку. Емоджі — це універсальна мова спілкування, потужний інструмент для комунікації і самовираження. Важливо, що за допомогою смайлів ми можемо не лише виражати власні емоції, а й висловлювати підтримку тим, хто цього потребує.

Ще в березні минулого року Apple запропонували Unicode (міжнародній організації, що займається прийняттям стандартів для емоджі) створити набір смайлів, який буде відображати людей з обмеженими можливостями і предмети, що оточують їх у щоденному житті.

Це не повинно стати остаточним списком усіх можливих проявів обмежених можливостей. Тим не менше це забезпечить відправну точку для урізноманітнення спілкування в рамках всесвіту емоджі

Консорціум Unicode прийняв пропозицію Apple щодо розробки нового набору емоджі, які присвячені людям з обмеженими можливостями. Як повідомляє ВВС, до добірки увійшло 13 смайлів, серед яких слуховий апарат, собака-поводир, протези ноги, руки, мова жестів, ручні й електричні крісла-каталки та інше. Розробники Apple зазначають, що це не остаточний набір зображень, тобто він буде постійно поповнюватися.

Нові емоджі — це шанс для людей з обмеженими можливостями вести більш відкрите спілкування.

До цього ж набору розробники включили емоджі, що демонструють типи відносин між представниками різних рас і гендерів. Тони шкіри, нові варіанти «людей, які тримаються за руки» — все це дає користувачам більше можливостей вільно спілкуватися і використовувати емоджі замість слів.

Проте новий набір емоджі ще не доступний для завантаження, оскільки з’явиться лише через кілька місяців. Спочатку розробники повинні вирішити усі юридичні питання, а потім надати їх таким компаніям, як Apple, Google, Samsung i Microsoft. Вони внесуть свої виправлення та пропозиції щодо дизайну емоджі та введуть їх до власного інтерфейсу. У процесі розробки набору компанія співпрацювала з Національною асоціацією глухих, Американською асоціацією сліпих і Фондом церебрального паралічу.

 

 

Тэги:
Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.