Спецпроект

Фонд Леонардо Ді Капріо представив план боротьби з глобальним потеплінням


Політики впевнені, що боротьба з глобальним потеплінням коштує занадто дорого. Громадські активісти переконані, що боротьба з глобальним потеплінням коштує великих зусиль. Кліматологи ж у свою чергу зробили висновок, що якщо люди зможуть підтримувати потепління на рівні 1,5 градуса, то зможуть збільшити кількість робочих місць. Така температура дозволить уникнути негативних наслідків для клімату (наприклад, підвищення рівня моря).

А от фонд Леонардо Ді Капріо не погоджується з таким прогнозом. Дослідники фонду стверджують, що набагато дешевше буде зупинити глобальне потепління, аніж витрачати кошти на індустрію викопного палива. Проект під назвою One Earth Climate Model має за мету підтримувати підвищення температури Землі не нижче 1,5 градуса, не вдаючись до ядерної або геоінженерії. За словами Свена Теске, провідного наукового співробітника, для фонду цілком зрозуміле занепокоєння наукової спільноти.

Планета, яка нагрівається більше ніж на 1,5 градуса — це зовсім не те місце, де ми хочемо жити.

Чим вища температура Землі — тим більше стихійних лих і катастроф

Екзистенціальні ризики є основним і найнебезпечнішим наслідком стрімкого глобального потепління. Дослідники фонду проаналізували енергетику в 72 регіонах світу та змоделювали її розвиток до 2050 року.

Результати оформили у вигляді трьох сценаріїв:

  • Варіант 1. Люди й надалі будуть використовувати викопне паливо, що призведе до катастрофічного підвищення температури на 5 градусів.
  • Варіант 2. Якимось чином люди зможуть знизити ріст температури до позначки 2 градуси.
  • Варіант 3. Людству пощастить (читай, людство докладе зусиль і почне піклуватися про екологію), і у 2050-му температура планети не буде підніматися вище 1,5 градуса.

Як стверджують дослідники, аби планета не нагрівалась вище цієї позначки, люди повинні повністю відмовитися від викопного палива. Транспорт і системи опалення мають працювати лише за рахунок чистої енергії.

Фонд пишається тим, що для досягнення цілі не використовує сумнівних технологій (ту ж геоінженерію або «виловювання» вуглекислого газу. Натомість дослідники пропонують забезпечити захист і відновлення лісів. Згідно розрахункам, це дозволить виловлювати до 150 гігатонн вуглецю щорічно.

Реальні вигоди підходу

Такі глобальні переваги звучать, звичайно, круто, але варто розібратися і в реальних, практичних вигодах такого підходу.

  • Стрімкий перехід на чисту енергетику створить нові робочі місця. Якщо дотримуватися такого сценарію, то до 2050 року енергетичний сектор отримає 46,3 млн робочих місць (проти 29,9 млн при потеплінні на 5 градусів).
  • Вартість такої трансформації — всього $1,7 трлн на рік. Так, усього, тому що ця цифра набагато менша сьогоднішніх витрат на підтримку індустрії викопного палива ($5 трлн щорічно).

По суті, фонд One Earth у черговий раз підтверджує, що на шляху до цілі в 1,5 градуса немає ані технічних, ані економічних перешкод. Усе, що потрібно для реалізації стратегії — це швидка реакція та радикальні заходи для зміни свідомості політичних і громадських діячів.

 

Подписывайтесь на нас в Facebook!

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.